5. 8. 2022

Rokometaši do 18 let na EP drugič poraženi

Slovenski rokometaši do 18 let po dveh tekmah evropskega prvenstva, ki se te dni odvija v črnogorski Podgorici, ostajajo brez točke. Srbija je bila boljša s 30:25.

Z drugim porazom so si mladi Slovenci krepko priprli vrata v lovu na preboj v drugi del tekmovanja, kamor bosta napredovali najboljši reprezentanci skupine. Pred večernim dvobojem Norveške in Danske ima prva na svojem računu dve točki, slednja eno, Srbi vodijo s tremi. Zadnja tekma v prvem delu izbrance Sandija Markla čaka po dnevu premora, v nedeljo, ko se bodo ob 18. uri srečali z Danci.

Po obetavnem začetku Slovenije, ki je ob koncu osme minute povedla s 5:3, so na igrišču zagospodarili Srbi. Ti so izkoristili napake tekmecev v napadu in s hitrimi nasprotnimi napadi po slabih 13 minutah povedli z 10:5.

Slovenska vrsta je za tem vztrajno iskala pot do ugodnejšega rezultata in jo na začetku drugega polčasa vendarle našla. S tremi zaporednimi zadetki je takrat povedla s 17:16. Sledilo je obdobje izenačene igre, Slovenija pa je nazadnje vodila na začetku 43. minute (20:19). Srbi so za tem z nizom 5:1 znova stopili v ospredje, ko pa so se dobrih pet minut pred koncem povzpeli na 27:22, je bilo vsega konec.

V slovenskem dresu je kapetan Nejc Hriberšek dosegel pet zadetkov, po štiri sta dodala Alen Begić Zbačnik in Lun Ključanin.
EVROPSKO PRVENSTVO Z ROKOMETAŠE DO 18 LET (Črna gora, Podgorica)