7. 8. 2022

Brez slovenske zmage v prvem delu EP v Podgorici

Slovenski rokometaši prvi del evropskega prvenstva do 18 let v Podgorici zaključujejo brez točke. Na zadnji tekmi skupine C so morali z 29:36 priznati premoč še Dancem.

Od torka dalje izbrance Sandija Markla čakajo boji za razvrstitev od 9. mesta naprej. Najprej se bodo pomerili s Francozi, nato še s Ferskimi otoki.

Dancem so mladi slovenski rokometaši sledili do sredine 13. minute, ko so zaostanek znižali na 6:8. Nato so tekmeci do začetka 22. minute pripravili delni niz 5:1, po katerem se slovenski vrsti ni več uspelo približati.

V dresu Slovenije je sedem zadetkov dosegel Nejc Hriberšek, pet jih je dodal Nace Zajc.
EVROPSKO PRVENSTVO Z ROKOMETAŠE DO 18 LET (Črna gora, Podgorica)