4. 9. 2022

Marguč in Blagotinšek ubranila naslov prvaka v Ligi SEHA

Minuli konec tedna je v Zadru potekal finalni turnir regionalne Lige SEHA, ki je določil prvaka minule sezone. Še tretjič zapored je to postala ekipa Veszprema s slovenskima reprezentantoma Gašperjem Margučem in Blažem Blagotinškom.

V finalu je madžarski podprvak z 32:30 ugnal Zagreb z izvrstnim Aljažem Panjtarjem (obrambe 10/27). Četudi rezultat tega ne pove, je bila tekma izjemno dramatična, saj je bil 58 minut v ospredju hrvaški prvak, nato pa je Veszpremu uspel preobrat. Slednji je po polčasu zaostajal z 19:16, tekmece pa v drugem polčasu prvič uspel ujeti na 25:25. Zagreb se je nato oddaljil, a je Veszprem znova prišel do vodstva z 31:30.

Gašper Marguč na finalnem turnirju ni igral, Blaž Blagotinšek je finale zaključil brez zadetka.