11. 11. 2022

Ljubljančani v Ormožu do prve zmage v tej sezoni Lige NLB

Osmi krog Lige NLB so odprli Ormožani in Ljubljančani. Slednji so na Hardeku lovili prvo zmago v tej sezoni državnega prvenstva in jo tudi ujeli. S 33:27 so bili boljši od gostiteljev.

V soboto se bodo srečali Mariborčani in Ivančnogoričani, Novomeščani in Dobovčani, Celjani in Škofjeločani, Slovenjgradčani in Trebanjci ter Krčani in Ribničani. Osmi krog bodo v nedeljo sklenili Velenjčani in Koprčani.

LIGA NLB, 8. KROG

Petek, 11. novembra
RK JERUZALEM ORMOŽ : RD LL GROSIST SLOVAN 27:33 (10:13)
Cirar 8 (1), Bogadi in Ćirović po 5; Sankovič 9, Perić in Tufegdžić (2) po 5.

Igralec tekme: Alexander Perić (LL Grosist Slovan)

Rokometaši iz prestolnice so za uvod v osmi krog državnega prvenstva presenetili Ormožane in zabeležili prvo zmago v sezoni. Ob dveh neodločenih izidih so se začasno odlepili od 13. mesta in so zdaj na lestvici deseti s štirimi točkami. Dve mesti pred njimi so Ormožani, ki so na osmi tekmi zabeležili peti poraz in ostajajo pri šestih točkah. Sam začetek dvoboja ni nakazoval zmage gostov. Prvi so namreč z dvema goloma povedli gostitelji (6:4), a so nato brez gola ostali kar devet minut, kar je botrovalo vodstvu Ljubljančanov z 9:6. Ti so do polčasa to prednost ohranili (13:10), v nadaljevanju pa še nekoliko stopili na plin in po zadetku Jake Soršaka vodili za pet (17:12). Domači so se v 41. minuti približali na dva gola zaostanka, bližje pa niso uspeli priti. Še več, varovanci Borisa Deniča so ob koncu zmagali celo z najvišjo prednostjo na tekmi.
Najbolj se je pri LL Grosistu Slovanu izkazal Robert Sankovič z devetimi goli, pri domačih je enega manj dosegel Gal Cirar.
Ormožani bodo v naslednjem krogu gostovali pri Dobovi, rokometaši LL Grosista Slovana pa bodo gostili Gorenje Velenje.

Gal Cirar, rokometaš Jeruzalema Ormoža: "Odigrali smo slabo tekmo in doživeli zaslužen poraz. Bili smo brez prave energije in porazni v obrambi. Če želimo zbirati točke je zadnji čas, da se zberemo, popravimo igro v centralnem bloku in pokazažemo več želje po uspehu. Čestitke LL Grosistu Slovanu."

Alexander Perić, rokometaš LL Grosista Slovana: "Po katastrofalnem začetku sezone smo v zadnjem času kazali boljše predstave, predvsem v igri v obrambi. Tudi na treningih delamo zelo dobro, kar je zasluga trenerja Borisa Deniča. Naša trenutna uvrstitev ni realna. To je prva zmaga v Ligi NLB in dosegli smo jo v Ormožu. Očitno nam ugaja polna dvorana ter vzdušje na Hardeku."