30. 11. 2022

Zmaga Velenjčank za beg z repa lestvice

Rokometašice Velenja so na zadnji tekmi 5. kroga modre skupine v 1. ženski rokometni ligi dosegle pomembno zmago. Trgo ABC Izolo so odpravile z 28:15.

Prve tri tekme kroga so bile na sporedu v soboto. Litija je doma presenetila in odščipnila točko celjski zasedbi Z'dežele, medtem ko sta delo suvereno opravili zasedbi Krima Mercatorja in ajdovskega Mlinotesta. Ljubljančanke so bile s 44:19 boljše na gostovanju v Novem mestu, v mestu burje pa so gostiteljice slavile zmago z 31:18.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 5. KROG

Sreda, 30. novembra:
ŽRK VELENJE : ŽRK TRGO ABC IZOLA 28:15
Ferenc 8 (5), Jeras 6; Matekovič 6, Benigar, Krese in Vujmilović po 2.
STATISTIKA

Velenjske rokometašice so se razveselile pomembne zmage, s katero so se oddaljile od repa lestvice modre skupine, v kateri zadnje mesto prinaša kvalifikacijski tekmi za obstanek in obenem napredovanje v končnico tekmovanja. Z drugim parom točk so po predzadnjem, sedmem mestu sedaj pete, medtem ko Izolčanke brez osvojene točke še naprej ostajajo na zadnje, osmem mestu.
Primorska zasedba je gostiteljicam iz Šaleške doline sledila le v uvodnih osmih minutah, nato pa so te zagospodarile na igrišču. Nika Priteržnik, Nastja Ferenc in Ana Jeras so do 11. minute pripravile niz treh zaporednih zadetkov za 6:3. Prednost treh zadetkov so nato Velenjčanke zadrževala kar nekaj časa, na plin pa dodale v zadnjih devetih minutah polčasa, ki so jih dobile s 4:1 (14:8).
Po vrnitvi z glavnega odmora se razmerje moči ni spremenilo. Velenjčanke so tako zadnjih 15 minutah tekme svojo zmago le še potrdile.
Med velenjskimi rokometašicami je bila z osmimi zadetki najučinkovitejša Ferenceva, ki je uspešno izvedla tudi vseh pet sedemmetrovk. Šest jih je dodala Jerasova. Na drugi strani jih je prav toliko dosegla Urša Matekovič.

IZJAVI PO TEKMI:

Ana Jeras, rokometašica ŽRK Velenje:
"V tekmo smo vstopile z dobrim pristopom in od prve minute prevzele vodstvo. Odigrale smo dobro igro v napadu kot tudi v obrambi in tako sta dve točki zasluzeno ostali doma."

Matej Marinac, pomočnik trenerja ŽRK Trgo ABC Izola:
“ Vse čestitke Velenju za zmago. Domače rokometašice so prikazale igro z veliko želje in energije. Nam se je poznalo nekaj odsotnosti pomembnih nosilk. V napadu smo igrali slabo s precej zgrešenih strelov, v obrambi smo bili premalo odločni za kar smo na kancu mogli priznat premoč tekmicam.”