30. 11. 2022

Gorenjke v drugem polčasu do preobrata za zmago

Z zmago Save Kranja se je v sredo zaključil 5. krog v zeleni skupini 1. ženske rokometne lige. Gorenjke so bile s 27:24 boljše od ljubljanske Olimpije.

Že v petek je Ljubljana na dvoboju do tedaj neporaženih ekip ugnala Piran, na sobotni tekmi pa so se po preobratu v zadnjih minutah zmage nad Zvezdo Logatcem razveselile Vrhničanke.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 5. KROG

Sreda, 30. novembra:
RK SAVA KRANJ : RK OLIMPIJA 27:24 (11:13)
Ožegovič 6 (2), P. Kuralt, Knavs in Lunar po 4; Z. Kuralt (1) in Bukvič (3) po 4.

Rokometašice Save Kranja so z zmago izstopile iz četverice ekip, ki so pred njihovim obračunom z Olimpijo na svojem kontu premogle dve točki. Z drugim uspehom so se za mesto povzpele tudi na lestvici zelene skupine, kjer so s štirimi točkami sedaj tretje. Enako število točk imajo tudi četrtouvrščene Vrhničanke.
Po izenačenem začetku so v drugi polovici prvega polčasa pobudo prevzele gostje. Te so v 17. minuti povedle z 9:7, a odločilnega udarca tekmicam nato niso uspele zadati in to kljub dejstvu, da so imele nadaljevanju nekaj časa v polju dve in celo tri igralke več.
V 19. minuti so Ljubljančanke sicer z golom Gaje Potočnik povedle za štiri zadetke (11:7), enako je pet minut kasneje storila Tijana Barukčić (13:9), že do glavnega odmora pa se je ljubljanska prednost prepolovila (13:11).
Zalet iz zaključka prve polovice tekme so gorenjske rokometašice prenesle tudi v nadaljevanje. Ob tem jim je bila v veliko pomoč vratarka Endrina Muljkovič, ki je zbrala nekaj zaporednih obramb, Sava Kranj pa je po dveh zaporednih zadetkih Nike Ožegovič v 37. minuti povedla s 15:14.
Hitra minuta odmora Olimpijine klopi je zaustavila nalet tekmic, ki pa so vseeno ostale korak pred njimi. V 53. minuti je Barukčićeva z golom Olimpijo približala na 22:23, a je gostiteljicam v dveh minutah uspel nov pobeg, tedaj na 25:22, kar je zadostovalo za končni uspeh.
V dresu Save Kranja je bila s šestimi zadetki najuspešnejša Ožegovičeva, na drugi strani sta Zala Kuralt in Tjaša Bukvič zadeli po štirikrat. Muljkovičeva je bila med gorenjskima vratnicama izjemna z 41-odstotno uspešnostjo (17/41).

IZJAVI PO TEKMI:

Maša Lumar, rokometašica RK Sava Kranj:
"Prvi polčas smo slabo odigrale, zato pa smo se v drugem precej popravile. Temu primeren je tudi končni rezultat."

Lana Strlič, rokometašica RK Olimpija:
"Tekma se ni odvila po naših pričakovanjih, naredile smo preveč tehničnih napak tako v obrambi, kot v napadu. To moramo do naslednjih tekem popraviti."