9. 1. 2022

Logatčankam prvi obračun leta 2022

Prvi obračun v novem koledarskem letu so v 1. ženski rokometni ligi odigrale Mariborčanke in Logatčanke.

Na zaostali tekmi osmega kroga zelene skupina 1. ženske rokometne lige so se zmage veselile rokometašice Zvezde Logatca, ki so s 24:15 premagale gostiteljice.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 8. KROG:

nedelja, 9. januarja:
ŽRK BRANIK MARIBOR : RK ZVEZDA LOGATEC 15:24 (11:10)
Urbančič, Rozman (1), Petrovič, Franc in Rotovnik po 2; Simšič 6, Košir in Železnik po 5.

Prve minute obračuna so bile v znamenju domače zasedbe. Po polovici prvega dela igre so z zadetkom Sare Petrovič povedle za tri gole (5:2), nato pa so Logatčanke uspele ujeti priključek. V 20. minuti so izenačile na 7:7. Do konca prvega polčasa si nobena od ekip ni več priigrala občutnejše prednosti. Mariborčanke so na odmor odšle z zalogo enega gola (11:10).
V drugem delu srečanja se je tehtnica povsem prevesila na stran gostujoče zasedbe. Gostiteljice so šele v 48. minuti dosegle svoj 12. gol, Logatčanke pa so v tem času povedle za pet (17:12). V nadaljevanju tekmicam niso pustile, da se jim približajo, vodstvo pa so le še povečevale. Tekma se je končala s 24:15 v korist ekipe Zvezde Logatca.
Nobeni od Mariborčank ni uspelo doseči več kot dva zadetka, med Logatčankami pa se je s šestimi goli izkazala Nika Simšič.
V desetem krogu bo zasedba Branika Maribora gostila Kranjčanke, rokometašice Zvezde Logatca pa bodo gostovale na Vrhniki.