15. 1. 2022

Ajdovke do zmage v Žalcu, v Logatcu remi

V soboto sta bila v 1. ženski rokometni ligi odigrana obračuna v Žalcu in Logatcu.

Tekmo 12. kroga modre skupine med ekipo Zelenih dolin Žalca in Mlinotesta Ajdovščine so s končnim rezultatom 34:27 dobile gostje, dvoboj 10. kroga zelene skupine med zasedbama Zvezde Logatca in Vrhnike pa se je končal z neodločenim rezultatom (17:17).

Ostali obračuni so bili prestavljeni.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 12. KROG:

sobota, 15. januarja:
RK ZELENE DOLINE ŽALEC : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 27:34 (11:15)
Robida 11, Cerovak (4), Žener in Artelj po 4; Abina (1) in Zelnik po 7.

V tekmo so bolje vstopile rokometašice iz Ajdovščine, ki so po zadetku Slađene Perazić povedle s 3:0. Do 15. minute so vodstvo povečale na pet golov (9:4), tudi v nadaljevanju pa tekmice držale na ''varni'' razliki. Prvi del srečanja so dobile z rezultatom 15:11.
V drugem polčasu se slika ni spremenila. Ajdovke so imele niti igre v svojih rokah. V 37. minuti je Maja Grmek zadela za 21:15, deset minut pred koncem pa je bila razlika že sedem golov. Gostiteljice tekme niso mogle več obrniti, zmage so se veselile rokometašice Mlinotesta Ajdovščine. Končni rezultat je znašal 34:27.
V zasedbi domačih je bila strelsko najbolj razpoložena Tia Robida z 11 zadetki, na drugi strani sta jih Ana Abina in Urša Zelnik dosegli sedem.
V 13. krogu se bodo Žalčanke pomerile z ekipo Trga ABC Izole, Ajdovke pa bodo gostile zasedbo Litije.

IZJAVI PO TEKMI

Tia Robida, rokometašica Zelenih dolin Žalca:
"Čestitke močni ekipi Mlinotesta Ajdovščine. Odigrale smo dobro tekmo, glede na to da je nekaj igralk odsotnih zaradi bolezni in poškodb. V prvem polčasu smo pokazale odlično predstavo, v drugem pa nam je zmanjkalo nekaj športne sreče. V Izolo gremo z dobro popotnico."

Maja Grmek, rokometašica Mlinotesta Ajdovščine:
"Po dolgem času se prvenstvo nadaljuje. Odigrale smo dobro tekmo. V obrambi bi lahko bolj stisnile in prejele kakšen gol manj. Kljub temu smo dobro odprle drugi del prvenstva."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 10. KROG:

sobota, 15. januarja:
RK ZVEZDA LOGATEC : ŠDRŠ VRHNIKA 17:17 (8:6)
Železnik 7, Bole 4; Cankar 8 (3), Jereb 4 (2).

Na tekmi z malo zadetki je bila prva četrtina srečanja povsem v znamenju Logatčank. V 15. minuti je Brina Bole zadela za 5:0. V drugem delu prvega polčasa se je razmerje moči nekoliko spremenilo. V 24. minuti so Vrhničanke izenačile na 6:6. Do odmora so gostiteljice zadele še dvakrat in tako po polovici dvoboja vodile z 8:6.
Nadaljevanje tekme je bilo precej izenačeno. Nobena od ekip si ni priigrala občutnejše prednosti. Deset minut pred koncem je bil rezultat poravnan na 12:12, tudi na koncu pa obračun ni dal zmagovalk. Tekma se je končala z remijem, semafor je kazal 17:17.
Med Logatčankami je bila najbolj razpoložena Sara Železnik s sedmimi zadetki, enega več je za Vrhničanke prispevala Jerneja Cankar.
V 11. krogu bodo Logatčanke gostovale v Kranju, Vrhničanke pa bodo gostile Koprčanke.

IZJAVI PO TEKMI

Tadej Zbačnik, trener Zvezde Logatca:
"Četrti remi. Dodatno točko smo si z našo igro tokrat odščipnili. Težave imamo s poškodbami in karantenami. Glede na vse to, je to vse, kar smo lahko pokazali. Čestitam ekipi Vrhnike za prikazano borbo in napeto končnico. To je rokomet."

Tara Jonovič, trenerka Vrhnike:
"Tekmo smo začele grozno. Točko smo res srečno izvlekle. Pozna se odsotnost Špele Nusdorfer in Jerneje Cankar, ki je igrala le na krilu. Dekleta so stopila skupaj. Odkar sem njihova trenerka, v obrambi takšne predstave še nisem videla. Žal je tokrat šepal napad."

Še sledi:

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 12. KROG:

prestavljeno:
ŽRK KRKA NOVO MESTO : RŽK ZAGORJE
ŽRK Z'DEŽELE : ŽRK TRGO ABC IZOLA
ŽRK PTUJ : RK KRIM MERCATOR
ŽRK VELENJE : ŽRD LITIJA

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 10. KROG:

prestavljeno:
RK OLIMPIJA : ŽURD KOPER