12. 5. 2022

Zasavski derbi pripadel Litijankam

Edini četrtkov obračun v 1. ženski rokometni ligi je pripadel Litijankam, ki so bile za deset golov boljše od Zagorjank.

Rokometašice Litije so tudi na drugi tekmi končnice 1. ženske rokometne lige zabeležile zmago. Tokrat so s končnim rezultatom 27:17 dobile zasavski derbi.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 5. - 8. MESTO:

četrtek, 12. maja:
RŽK ZAGORJE : ŽRD LITIJA 17:27 (10:13)
Nikolič in Kolobarić (1) po 5; Bajc 6, Ambrož (1), Kogovšek in Hauptman po 4.

Štiri minute je trajalo, da je v Zagorju padel prvi zadetek. Uspešna je bila Lara Kolobarić, ki je gostiteljice povedla v vodstvo (1:0). Sledila je izenačena predstava, ekipi pa sta se v vodstvu izmenjevali. Zalogo treh golov so si prve priigrale Zagorjanke, to je bilo ob koncu prvega polčasa, ki se je končal z rezultatom 13:10. Po vrnitvi na parket so izbranke Boštjana Kogovška potrebovale deset minut, da so prednost podvojile (18:12). Za domačo zasedbo je nato zadela Ivana Nikolič (18:13), sledil pa je delni niz Litijank 5:0, po katerem je bila tekma odločena, saj Zagorjanke priključka niso več ujele.
Pri gostiteljicah sta bili strelsko najbolj razpoloženi Ivana Nikolič in Lara Kolobarić, ki sta dosegli po pet golov. Na drugi strani je enega več zabila Špela Bajc.

IZJAVI PO TEKMI

Jaša Vrbnjak, rokometašica Zagorja:
"V prvem polčasu smo še držale korak z Litijankami, v drugem pa nam zaradi bolezni in poškodb ni šlo. Sledil je padec v igri."

Teja Okorn, rokometašica Litije:
"Najprej bi čestitala ekipi Zagorja. Misli, da bi tekmo morale začeti bolje, a smo se vseeno zbrale in zmagale. To je pomemben korak do petega mesta."