17. 5. 2022

Vrhničanke doma boljše od Logatčank

Rokometašice Vrhnike in Zvezde Logatca so se srečale četrtič v tej sezoni 1. ženske rokometne lige, prvo zmago pa so zabeležile Vrhničanke.

Gostiteljice so najbolje odigrale končnici obeh polčasov. Ob koncu prvega so si z delnim izidom 4:1 priigrale tri gole zaloge pred nadaljevanjem. Zaostanek so Logatčanke nato skoraj izničile, a so se Vrhničanke rešile in zabeležile prvo zmago (26:23) nad izbrankami Tadeja Zbačnika v tej sezoni.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 13. - 16. MESTO:

torek, 17. maja:
ŠDRŠ VRHNIKA : RK ZVEZDA LOGATEC 26:23 (12:9)
Cankar 6 (2), Gabrovšek 5; Košir 6 (2), Železnik 4 (2).

Izenačenemu začetku obračuna, v deseti minuti je bil izid poravnan na 4:4, je sledilo boljše nadaljevanje Logatčank. Izbranke Tadeja Zbačnika so naredile delni izid 3:0, si priigrale lepšo prednost, a jo nato zapravile. Eva Gustin je sedem minut pred koncem prvega polčasa izenačila na 8:8. Sledila je minuta odmora na zahtevo klopi Zvezde Logatca, ki pa na gostje ni imela pozitivnega vpliva. Vrhničanke so to izkoristile in se na odmor odpravile s tremi goli prednosti (12:9). Po vrnitvi iz slačilnice so gostiteljice ohranjale prednost vsaj dveh zadetkov. Vse do 49. minute, ko je Maja Košir s sedmih metrov zadela minimalen zaostanek Logatčank (19:20). Domača zasedba je nato naredila delni izid 3:0, si priigrala štiri gole prednosti in tekmo odločila sebi v prid.
Pri obeh zasedbah sta najboljši strelki dosegli po šest zadetkov, za Vrhničanke Jerneja Cankar, za Logatčanke pa Maja Košir.
LESTVICA 1. ŽENSKE ROKOMETNE LIGE - KONČNICA (13. - 16. mesto)