22. 5. 2022

Novi točki za Logatčanke

Rokometašice Zvezde Logatca so se po torkovi zmagi proti Vrhničankam vrnile na zmagovalne tirnice. V nedeljo so dobile tekmo v Kranju.

Logatčanke nadaljujejo z zmagovalnimi predstavami v končnici 1. ženske rokometne lige. Do petega para točk so prišle v nedeljo, ko so bile na gostovanju s 26:23 boljše od Save Kranja.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 13. - 16. MESTO:

nedelja, 22. maja:
RK SAVA KRANJ : RK ZVEZDA LOGATEC 23:26 (14:16)
Ožegovič 7 (3), Šepetavc 4; J. Košir in Simšič (3) po 7.

Tekmo je z zadetkom odprla Nika Simšič in gostje povedla v vodstvo (1:0), nato pa so niti igre v svoje roke vzele Kranjčanke. Prednost, vodile so tudi za tri gole (9:6, 10:7), so ohranjale vse do 19. minute. Nadaljevanje je bilo izenačena, tik pred iztekom prvega dela pa so si razpoložene izbranke Tadeja Zbačnika priigrale dva gola zaloge (16:14). V drugem polčasu so potek igre nadzirale, odlepiti pa se niso uspele. Kranjčanke so jih v 49. minuti ujele, za 21:21 je zadela Živa Debeljak. Končnica je znova pripadla gostjam. Do zmage jih je popeljala razpoložena Eva Ribič v vratih, ki je v zadnjih desetih minutah tekme zbrala šest obramb, skupaj pa je strele gostiteljic zaustavila 14-krat.
Najboljši strelki Zvezde Logatca sta bili Jana Košir in Nika Simšič, pri Savi Kranju pa Nika Ožegovič. Vse so mrežo zatresle sedemkrat.
LESTVICA 1. ŽENSKE ROKOMETNE LIGE - KONČNICA (13. - 16. mesto)