4. 6. 2022

Mladinke na Rogli priznale premoč Hrvaticam

Ženska mladinska reprezentanca je v soboto na Rogli odigrala pripravljalno tekmo s hrvaškimi vrstnicami. Te so bile boljše s 25:32.

Hrvatice, ki so na zadnjem evropskem prvenstvu zasedle sedmo mesto - Slovenija je bila 15. -, so skozi celotno tekmo nadzorovale njen potek. Potem ko so ušle na 5:1, so izbranke slovenskega selektorja Sebastjana Oblaka vzpostavile ravnotežje, v zaključku prvega polčasa pa popustile. Z nizom 5:1 so hrvaške rokometašice tedaj ušle na 18:9, po vrnitvi z glavnega odmora pa se je prednost povzpela tudi že na 11 zadetkov. V zadnjih minutah tekme je nato slovenskim dekletom poraz vendarle uspelo omiliti.

V slovenski vrsti je bila z 10 zadetki najučinkovitejša Erin Novak, pet jih je dodala Valentina Tina Klemenčič.

Obe reprezentanci kmalu čaka začetek svetovnega prvenstva v Sloveniji. To se bo začelo 22. junija.