20. 2. 2022

Ptujčanke v Izoli boljše od gostiteljic

Na nedeljskem dvoboju ekip z dna lestvice modre skupine 1. ženske rokometne lige so se zmage veselile rokometašice Ptuja, ki imajo zdaj v prvenstvu tri točke prednosti pred Izolankami.

Za gostje je kar 15 zadetkov dosegla Alina Planinc, njene soigralke pa so jih dodale le 8, kar pa je vseeno zadostovalo za zmago. Rokometašice Trga ABC Izole so na parketu domače dvorane izgubile z 21:23.

Na obeh sobotnih tekmah 11. kroga modre skupine so zmago zabeležile gostiteljice. Rokometašice Mlinotesta Ajdovščine so s 26:22 premagale ekipo Z'dežele in se tako zavihtele na vrh razpredelnice. Bolj zanesljivo pa so Litijanke premagale zasedbo Zelenih dolin Žalca (34:25).

Podobno je bilo že v petek. Prvi polčas tekme v Zagorju je pripadel Velenjčankam, v drugem delu sta bili ekipi izenačeni, na koncu pa sta dve točki ostali v Zagorju. Gostiteljice so se veselile zmage s končnim rezultatom 27:26.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 11. KROG:

nedelja, 20. februarja:
ŽRK TRGO ABC IZOLA : ŽRK PTUJ 21:23 (12:15)
Nadarevič 5 (1), Treven in Vujmilovič po 3; Planinc 15 (6), Bedrač in Kolenko po 2.

Prvih pet zadetkov je za Ptujčanke zabila Alina Planinc in jih hitro povedla v vodstvo. Po 10 minutah obračuna so imele dva gola prednosti (5:3). Zalogo pred tekmicami so nato povečale, vodile so tudi za pet golov, a so se gostiteljice pred iztekom prvega polčasa uspele zbrati in nekoliko znižati zaostanek (12:15). Izbranke Boruta Hrena so odmor dobro izkoristile. Ob povratku na parket so se gostjam približale na minimalno razliko (16:17), a vodstva niso uspele prevzeti. Odgovornost je na strani Ptujčank v nadaljevanju dvoboja prevzela Planinčeva. Zadela je petkrat zapored, poleg tega pa so gostje v obrambi strnile svoje vrste. Po 60 minutah tekme so bile za dva zadetka boljše od Primork.
Najboljša strelka tekme je bila prepričljivo Alina Planinc s 15 zadetki, za Izolanke jih je največ (5) dosegla Taira Nadarevič.
Ekipo Trga ABC Izole v soboto, 26. februarja, čaka zaostali obračun 15. kroga proti favoriziranim Ajdovka, dan prej pa se bo zasedba Ptuja na prestavljeni tekmi 12. kroga pomerila s Krimom Mercatorjem.

Taira Nadarević, rokometašica Trga ABC Izole:
"Slabo smo začele tekmo, v obrambi nismo bile stoodstotne in zgrešile smo ogromno strelov. Drugi polčas smo začele boljše, ampak nam je na koncu zmanjkalo časa za zmago."

Alina Planinc, rokometašica Ptuja:
"V tekmo smo vstopile precej samozavestno. Zmago smo si priigrale predvsem v obrambi. Bilo je nekaj manjših napak, ampak z močno obrambo in vztrajno igro smo uspele dobiti dve nove točke."