10. 3. 2022

Krimovke znova na vrhu lestvice 1. ženske rokometne lige

13. krog 1. ženske rokometne lige so z medsebojnim obračunom sklenile Krimovke in Celjanke. Gostiteljice so po domači zmagi z 34:18 podaljšale niz neporaženosti.

Na obeh sredinih dvobojih so gostiteljice prvi polčas dobile z lepo prednostjo, v drugem nekoliko popustile, a se na koncu veselile zmage. Zagorjanke so bile s 25:23 boljše od Ptujčank, Izolanke pa z 28:25 od Žalčank.

Zmagi sta v 13. krogu že zabeležili ekipi Krke Novega mesta in Mlinotesta Ajdovščine. Prve so bile z 32:25 boljše od Velenjčank, druge pa so s 30:28 ugnale Litijanke.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 13. KROG:

četrtek, 9. marca:
RK KRIM MERCATOR : ŽRK Z'DEŽELE 34:18 (16:7)
Sercien-Ugolin 8, Krpež Šlezak 5; Strnad 9 (7), Krajnc 4 (1).

Pobudo so na začetku obračuna prevzele gostiteljice. Povedle so s 3:1, nato pa so Ljubljančanke stopile na plin in z delnim izidom 4:1 prišle v vodstvo (7:4). V nadaljevanju prednosti niso več spustile iz rok, še nekoliko so jo povečale. Pred drugo polovico tekme so imele tako 9 golov zaloge (16:7:). Gostiteljice po vrnitvi iz slačilnice niso popuščale, z ugodno prednostjo pa so stopile tudi v končnico tekme. Rezultat srečanja je znašal 34:18.
Najboljša strelka domače zasedbe je bila Oceane Sercien-Ugolin z osmimi goli, enega več je za Celjanke dosegla Anika Strnad.

Nataša Derepasko, trenerka Krima Mercatorja:
"Čestitke ekipi Z'dežele za igro in celotno sezono, zasluženo so med najboljšimi. Proti takim tekmicam je vedno zanimivo igrati. Mi nadaljujemo v svojem ritmu. Verjamem, da bomo konec marca kar najbolje pripravljene za tekmo proti FTC-ju."