13. 3. 2022

Celjanke do zmage po odličnem drugem polčasu

V nedeljo je bil odigran drugi obračun 17. kroga modre skupine 1. ženske rokometne lige. Celjanke so še drugič v sezoni premagale Velenjčanke. Tokrat so na domačem parketu zmago slavile s končnim rezultatom 36:24.

Že februarja so 17. krog odprle Krimovke in Izolanke. Prve so na domačem parketu slavile zanesljivo zmago (34:21).

Ostali dvoboji bodo odigrani v sredo, 16. marca. Ajdovke bodo gostovale v Zagorju, Litijanke v Novem mestu, Žalčanke pa na Ptuju.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 17. KROG:

nedelja, 13. marca:
ŽRK Z'DEŽELE : ŽRK VELENJE 36:24 (15:14)
Vrček 10, Pišek 8; Kaltak 6 (2), Oder 5 (1).

Uvodne minute obračuna so pripadle Celjankam, nadaljevanje je bilo izenačeno. V 15. minuti so prvič na tekmi povedle Velenjčanke (8:7). Večjega vodstva si niso uspele priigrati, gostiteljice so znova izenačile rezultat, na odmor pa odšle z minimalno prednostjo (15:14). V drugem polčasu so izbranke Miše Marinček zaigrale še bolj odločno. Takoj so naredile delni izid 6:0 in si pred nadaljevanjem tekme priigrale lepo prednost (21:14), ki so jo še povečevale. Velenjčanke jim niso mogle slediti in obračun v knežjem mestu je bil odločen.
Deset zadetkov je na tekmi dosegla Sanja Vrček, med gostjami pa je bila najbolj razpoložena Ines Kaltak.

Jasmina Pišek, rokometašica Z'dežele:
"V prvem polčasu smo prikazale igro, ki si jo v nadaljevanju sezone ne smemo več privoščiti. V drugem delu smo pokazale karakter in tekmo mirno pripeljale do konca."

Ines Kaltak, rokometašica Velenja:
"Vedele smo, da odhajamo na zahtevno gostovanje, na kar smo se tudi pripravile. Pohvaliti moram naš prvi polčas, saj smo ga odigrale na visoki ravni tako v obrambi kot v napadu. V drugi polovici smo naredile preveč tehničnih napak in popustile, kar so Celjanke uspele izkoristiti."