19. 3. 2022

Sklenjen je zadnji krog rednega dela modre skupine 1. ženske rokometne lige

V zadnjem krogu rednega dela modre skupine 1. ženske rokometne lige so se zmag veselile ekipe Krima Mercatorja, Trga ABC Izole, Z'dežele, Mlinotesta Ajdovščine in Ptuja. Pred začetkom drugega dela prvenstva bodo ekipe odigrale še zaostale obračune.

Sobotno rokometno dogajanje so s prepričljivo zmago odprle rokometašice iz knežjega mesta, ki so na gostovanju v Žalcu zmagale z 38:25. Istočasno so se na parketu merile Izolanke in Zagorjanke, dve točki pa so osvojile prve (26:23). Podobno je bilo na večernih dveh obračunih. Ajdovke so namreč zanesljivo premagale Novomeščanke (36:29), Ptujčanke pa so bile na nekoliko bolj napetem obračunu s 27:24 boljše od Litijank. Že v petek so do zmage na prvem dvoboju 18. kroga modre skupine prišle še neporažene Krimovke. S 33:18 so odpravile ekipo Velenja.

V soboto je bil odigran tudi zaostali obračun 5. kroga zelene skupine. Kranjčanke so bile še drugič v sezoni za dva gola boljše od tekmic iz Maribora (26:24).

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 18. KROG:

sobota, 19. marca:
ŽRK TRGO ABC IZOLA : RŽK ZAGORJE 26:23 (13:11)
Krese 5 (1), Nadarevič (2) in Treven po 4; Kolobarić 9 (2), Blagotinšek 6.

Izolanke so odločno začele boj za novi dve točki proti Zagorjankam. Na domačem parketu so povedle s 6:2, dvominutna izključitev Ane Berzelak pa je v nadaljevanju priložnost ponudila tekmicam. Ekipa Zagorja je zaostanek zmanjšala in v 22. minuti izenačila na 8:8. Prvi del srečanja so bolje zaključile izbranke Boruta Hrena in po 30 minutah vodile s 13:11. V 40. minuti so prvič na tekmi povedle gostje, za 15:14 je zadela Saša Golavšek. Večje razlike si niso priigrale, upanje o zmagi pa so izgubile v končnici, ki so jo dobile Izolanke.
Strelsko najbolj razpoložena je bila v dresu domače zasedbe Maja Krese. Dosegla je pet golov. Štiri več je na drugi strani zabila Lara Kolobarić.

Borut Hren, trener Trga ABC Izole:
"Kljub ne najboljši predstavi in nekaj tehničnim napakam smo tekmo uspeli varno pripeljati do konca in tako dve točki obdržati doma."

Aleš Filipčič, trener Zagorja:
"Preveč tehničnih napak in zgrešenih strelov, poleg tega pa veliko odsotnosti in tako smo morali premoč priznati domači ekipi."

RK ZELENE DOLINE ŽALEC : ŽRK Z'DEŽELE 25:38 (8:19)
Robida 7 (1), Artelj 6; Pišek 6, Tomc, Marković, Bon-Brzin, Vrček (1), Regner in Kovačič (1) po 4.

Celjanke so odločno začele pohod proti 14. zmagi v tej sezoni. V Žalcu so hitro povedle za pet golov (9:4), še pred koncem prvega polčasa pa razliko občutno povečale. Ob odmoru so imele kar 11 golov zaloge (19:8) in pred gostiteljicami je bila zahtevna naloga. Niso ji bile kos. Rokometašice Z'dežele so tudi v drugi polovici nadaljevale s svojo predstavo, niso popuščale. Ugodno vodstvo so ohranjale, na koncu pa bile od tekmic boljše za 13 zadetkov.
Najboljša strelka domače zasedbe je bila Tia Robida s sedmimi goli, enega manj je za zmagovalno ekipo dosegla Jasmina Pišek.

Tjaša Žener, rokometašica Zelenih dolin Žalca:
"Za nami je tekma, ki ni imela velikega pomena, zato smo jo vzele kot dober trening. Igrale smo dobro, sproščeno in borbeno. Čestitke Celjankam za zmago."

Jasmina Pišek, rokometašica Z'dežele:
"V Žalcu smo pokazale še eno odlično, ekipno igro. Uspešno nadaljujemo zmagovalni niz in verjamem, da bo tako tudi naprej."

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA : ŽRK KRKA NOVO MESTO 36:29 (18:10)
Abina 11, Janković Rustja 8; Novak 12 (4), Kramar 7.

Rokometašice novomeške Krke so dvoboj odprle pozitivno. V drugi minuti je gostje v vodstvo povedla Erin Novak, zadela je s sedmih metrov. Ajdovke niso dovolile presenečenja. Niti igre so hitro prevzele v svoje roke in v 10. minuti vodile s 4:3. Vodstvo so iz minute v minuto povečevale in imele že po polovici srečanja v Ajdovščini osem golov naskoka (18:10). Po šestih minutah drugega dela obračuna so imele gostiteljice še večjo prednost, devet golov (23:14). Novomeščankam ni pomagala niti minuta odmora. Izbranke Jana Žbogarja so 20 minut pred koncem povedle z dvomestno prednostjo (26:16) in tekma je bila odločena.
Kar dve rokometašici sta dosegli preko deset zadetkov. Ana Abina je pred domačimi navijači zadela enajstkrat, še gol več pa je za Dolenjke prispevala Erin Novak.

Teja Ferfolja, rokometašica Mlinotesta Ajdovščine:
"Krka Novo mesto velja za nepredvidljivo ekipo. Na prvem obračunu smo v Stopičah pustile točko, tokrat pa smo bile odločene, da točki ostaneta na Policah. To nam je z odlično obrambo tudi uspelo."

Petra Kramar, rokometašica Krke Novega mesta:
"Vedeli smo, da nas čaka zahtevna tekma v Ajdovščini. Pomerile smo se proti izkušeni ekipi, ki se lahko edina približa Krimu Mercatorju. Pokopal nas je slab začetek. Sicer smo ga v drugem polčasu popravile, a bilo je premalo."

ŽRD LITIJA : ŽRK PTUJ 24:27 (8:11)
Bajc 7, Borišek 6 (2); Kolenko 10 (2), Bedrač 6.

Litijanke so uvodne minute dvoboja proti Ptujčankam odigrale dobro. Z majhno prednostjo so vodile do 26. minute, nato pa je Minea Kolenko štiri minute pred iztekom prvega dela gostje povedla v vodstvo (8:7). Pred odmorom so Ptujčanke zadele še trikrat, gostiteljice pa le enkrat. Rezultat je znašal 11:8. V drugem polčasu so izbranke Mateja Bračiča sprva nadaljevale z odločno predstavo, nato pa nekoliko popustile. Špela Bajc je v 46. minuti izenačila na 18:18 in s tem napovedala napeto končnico. Do nje na koncu ni prišlo, saj so si Ptujčanke pred zadnjimi desetimi minutami priigrale dva gola zaloge, ki so jo ubranile do zadnjega žvižga.
Odlično je bila znova razpoložena Minea Kolenko, ki je mrežo zatresla desetkrat. Sedem golov je za domačo vrsto zabila Špela Bajc.

Špela Bajc, rokometašica Litije:
"V tekmo smo vstopile odločno in agresivno, žal pa tega nismo uspele držati do konca prvega polčasa. V drugem delu so tekmice naredile še dodatno razliko, ki je kljub boljši predstavi nismo uspele nadoknaditi."

Nuša Puš, rokometašica Ptuja:
"Tekmo smo začele zadržano, a smo na koncu uspele priti v pravo igro - našo igro. Z njo smo si nabrale dovolj prednosti, ki smo jo zadržale do konca prvega polčasa. Na začetku je naša igra malo padla, a na koncu smo uspele ostati dovolj zbrane, da smo si zagotovile ugodno mesto na lestvici in obstanek v 1. ženski rokometni ligi. Čestitam vsem našim soigralkam."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 5. KROG:

RK SAVA KRANJ : ŽRK BRANIK MARIBOR 26:24 (14:12)
P. Kuralt 7, E. Kuralt in Štular (1) po 5; Rotovnik 5 (2), Trifkovič, Paradiž in Kotnik po 3.

Ekipi Save Kranja in Branika Maribora sta na tretji medsebojni tekmi v tej sezoni prikazali izenačeno predstavo. Po remiju na enem obračunu (22:22) in zmagi Kranjčank na drugem (28:26), so se izbranke Matije Mušiča dveh točk veselile tudi tokrat. Odločilno prednost so si priigrale že v prvem polčasu. Vodile so od prve minute, že v deveti pa so imele pet golov prednosti (7:2). Mariborčanke so v nadaljevanju uspele ujeti priključek. Na odmor so odšle z zaostankom dveh zadetkov (12:14). V drugem polčasu so tekmicam ves čas dihale za ovratnik, štiri minute pred koncem je Kaja Trifkovič celo izenačila na 22:22, a gostiteljice so dve točki uspele ubraniti.
V zasedbi Save Kranja je bila strelsko najbolj razpoložena Petra Kuralt, ki je zadela sedemkrat. Na drugi strani je žogo v mrežo petkrat pospravila Kaja Trifkovič.