23. 3. 2022

Znani udeleženci finalnega turnirja Pokala Slovenije

Znani so vsi udeleženci finalnega turnirja najboljše četverice Pokala Slovenije za moške. Gorenju Velenju so se v sredo pridružile še zasedbe Celja Pivovarne Laško, Dobove in Urbanscape Loke.

Potem ko so na torkovi četrtfinalni tekmi Velenjčani zanesljivo opravili s tekmeci v Ivančni Gorici, je sreda prinesla dva izredno tesna in razburljiva obračuna. Na velikem derbiju vodilnih ekip Lige NLB so Trebanjci v 53. minuti vodili s 23:20, na koncu pa ostali praznih rok. Odločilno sedemmetrovko za končnih 24:23 v celjsko korist je zadel Tim Cokan.

Tesno je bilo tudi v Novem mestu, kjer je Krka v 33. minuti zaostajala za petk zadetkov (10:15), a se dobrih šest minut pred koncem vrnila v igro, izid poravnala na 19:19, po uspešni obrambi pa imela celo možnost, da preide v vodstvo. To edinim četrtfinalnim udeležencem, ki ne tekmujejo med slovensko klubsko elito, ni uspelo, Dobova pa se je povzpela na 21:19 in tekmo mirno zaključila.

Kot zadnji si je napredovanje zagotovil škofjeloški Urbanscape, ki je z Ljubljano 20 minut bil enakovreden boj, nato pa stopil v ospredje in zanesljivo zmagal z 32:24.

Finalni turnir Pokala Slovenije bo na sporedu 14. in 15. maja. Lokacija bo znana v prvi polovici aprila.