25. 3. 2022

Zvezda Logatec in Olimpija vpisali zmagi za zaključek rednega dela prvenstva v zeleni skupini

V petek so bili v 1. ženski rokometni ligi na sporedu trije zaostali obračuni, zmag pa so se veselile Litijanke, Logatčanke in Ljubljančanke.

V okviru 12. kroga zelene skupine so najprej Logatčanke na gostovanju v Kranju ugnale gostiteljice. Nika Simšič je v izdihljajih tekme dosegla svoj deseti gol na tekmi, s katerim je priborila dve točki svoji ekipi. Na zadnji tekmi rednega dela zelene skupine sta se pomerili ekipi Branika Maribora in Olimpije. Slednja ni imela večjih težav z rokometašicami iz štajerske prestolnice, saj je slavila zmago z rezultatom 37:29.

V modri skupini sta bili na delu zasedbi Litije in Zagorja. Gostiteljice so po izenačenih 50 minutah igre zaigrale dovolj odločno, da so si v zadnjih minutah priigrale šesto zmago v tej sezoni 1. ženske rokometne lige (29:24).

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 16. KROG:

petek, 25. marca:
ŽRD LITIJA : RŽK ZAGORJE 29:24 (11:11)
Kogovšek 7 (2), Hauptman 6; Vrbnjak 8, Kolobarić 7 (4).

Začetek dvoboja v Litiji je bil zelo miren. Do sedme minute je za vodstvo gostiteljic zadela le Sara Borišek (1:0). Nadaljevanje srečanja je bilo precej izenačeno. Ekipi sta se v vodstvu izmenjevali, nobena pa si ni priigrala večje prednosti. Izid ob polčasu je bil poravnan na 11:11. Zelo podobno predstavo so rokometašice prikazale tudi v drugem delu dvoboja. Najprej so povedle Zagorjanke, Litijanke so rezultat obrnile, deset minut pred koncem pa je bil izid znova izenačen (21:21). V končnici so boljšo predstavo prikazale izbranke Boštjana Kogovška in si z delnim nizom 7:3 priigrale zmago.
V domači zasedbi je bila s sedmimi goli strelsko najbolj razpoložena Manca Kogovšek, v gostujoči pa Jaša Vrbnjak z osmimi.

Blažka Hauptman, rokometašica Litije:
"Tekmo smo dobro začele v obrambi, v napadu pa smo težko prihajale do priložnosti za zadetek. Obračun je bil izenačen, na koncu pa smo se zbrale in rezultat obrnile v svojo korist."

Katarina Džambo, vratarka Zagorja:
"Tekmo smo zelo dobro začele. V drugem polčasu se je videlo nekaj napak, ki jih moramo popraviti. Poznalo se je, da smo v zadnjem času igrale veliko dvobojev. Sreča tokrat ni bila na naši strani. Čestitam ekipi Litije za zasluženi dve točki."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 12. KROG:

RK SAVA KRANJ : RK ZVEZDA LOGATEC 24:25 (15:14)
Kuralt 9 (3), Ožegovič 5; Simšič 10 (1), Železnik (1) in Košir po 4.

Na tekmi sosed z lestvice zelene skupine 1. ženske rokometne lige so navijači sprva spremljali izenačen boj. V drugi polovici prvega dela tekme so na plin stopile Logatčanke. V 21. minuti je Nika Simšič zadela za vodstvo s štirimi goli (11:7), kar je bila najvišja prednost v tem delu obračuna. V izdihljajih prvega polčasa pa so gostiteljice uspele rezultat obrniti in se tako na odmor odpravile z minimalno prednostjo (15:14). Drugi polčas je bil znova izenačen. Gostje so povedle tudi za tri gole (20:17), a tekme jim ni uspelo prelomiti. Še tri minute pred koncem je bil rezultat poravnan na 23:23, v 58. minuti pa na 24:24. Odločilni zadetek za šesto zmago Logatčank v tej sezoni je dosegla Nika Simšič.
Simšičeva je bila z desetimi goli tudi najboljša strelka tekme. Le gol manj je za domačo zasedbo dosegla Petra Kuralt.

ŽRK BRANIK MARIBOR : RK OLIMPIJA 29:37 (12:22)
Trifkovič 7 (3), Pacek 5; Kolobarič 9 (1), Mozoli 7.

Na zadnjem obračunu rednega dela zelene skupine 1. ženske rokometne lige sta se pomerili ekipi Branika Maribora in Olimpije. Gostje so hitro prevzele niti igre v svoje roke, vodile so skozi celotno srečanje. Že pred koncem prvega polčasa, natančneje v 28. minuti, so povedle z dvomestno prednostjo. Lea Berzelak je s sedmih metrov zadela za 20:10. V drugem polčasu Mariborčanke niso uspele pripraviti presenečenja. Prednost rokometašic Olimpije se je sicer do konca nekoliko stopile, vseeno pa so vknjižile zanesljivo zmago in tako potrdile drugo mesto na lestvici zelene skupine.
Največ zadetkov je za Mariborčanke dosegla Kaja Trifkovič, in sicer sedem. Za zasedbo Olimpije pa je devetkrat mrežo zatresla Anja Kolobarič