27. 3. 2022

Zadnji par točk 19. kroga Lige NLB Mariborčanom

Rokometaši Maribora Branika so zadnji, ki so v 19. krogu Lige NLB vknjižili dve točki.

Ekipi Dobove in Maribora Branika sta z nedeljskim obračunom sklenili 19. krog Lige NLB. Po izenačenem dvoboju so izbranci Luke Žvižeja do zmage prišli ob koncu tekme, zelo razpoložen pa je bil Filip Jerenc. Semafor je po 60 minutah kazal 23:19 v korist gostov.

V tem krogu so zmage vpisali še Velenjčani, Celjani, Škofjeločani, Trebanjci, Slovenjgradčani, tekma med Ljubljano in LL Grosistom Slovanom pa se je končala z neodločenim rezultatom.

LIGA NLB, 19. KROG:

nedelja, 27. marca:
RK DOBOVA : RK MARIBOR BRANIK 19:23 (12:11)
Mlakar 7 (7), Nešič 4 (1); Sok 5 (3), Jerenec 4.

Igralec tekme: Denis Strašek (RK Maribor Branik)

Rokometaši Maribora Branika so še drugič v tej sezoni premagali Dobovo. Z dobro igro v drugi polovici drugega polčasa so v gosteh slavili s 23:19. Štajerci so tako po dveh porazih vpisali osmo zmago v Ligi NLB, Dobova, ki je dobila zadnja dva obračuna, pa je vpisala enajsti poraz.
Tekma je potekala v skladu s položajema ekip na lestvici. Obe sta namreč imeli pred srečanjem enako število točk in razmerja zmag, porazov in remijev. V prvem polčasu si nobena ekipa ni priigrala več kot dveh golov prednosti, podobno pa je bilo vse do sredine drugega dela. Tedaj so gostje pobegnili na 18:15, gostitelji so se še približali na 18:19, dva zadetka Filipa Jerenca pa sta Mariborčane znova popeljala do treh zadetkov naskoka, ki so jih tokrat zadržali vse do konca.
Najboljši strelec zmagovalne ekipe je bil Tadej Sok s petimi goli, na drugi strani pa jih je Klemen Mlakar dosegel sedem.
Dobova se bo skušala vrniti v zmagovalne tirnice na gostovanju pri zadnjeuvrščenemu Herzu Šmartnu, Mariborčani pa bodo imeli priložnost za novo zmago doma proti SVIŠ Ivančni Gorici.

Rudolf Zvonimir Šafranko, rokometaš Dobove:
"Tekmeci so bili enostavno boljši. V napadu nismo našli rešitve za njihovo obrambo. Nismo našli poti do gola. Večino zadetkov smo dosegli iz nasprotnih napadov ali sedemmetrovk. Čestitke za dobro borbo!"

Luka Žvižej, trener Maribora Branika:
"Na koncu se je tekma izšla po naših načrtih. Vedeli smo, da odhajamo v Dobovo, ki je zelo neugodna in borbena. Naš prvotni cilj je uresničen, domov se vračamo z dvema točkama."