23. 5. 2022

Velenjčanke teden odprle z zmago

Zagorjanke so morale na zadnji domači tekmi v tej sezoni 1. ženske rokometne lige premoč priznati zasedbi Velenja.

Velenjčanke so nov teden odprle z zmago na gostovanju v Zagorju. Z novima dvema točkama so se vrnile na drugo mesto lestvice skupine, ki se v državnem prvenstvu bori za mesta od petega do osmega.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 5. - 8. MESTO:

ponedeljek, 23. maja:
RŽK ZAGORJE : ŽRK VELENJE 21:25 (11:14)
Golavšek 7 (1), Pirc in Zakrajšek po 4; Ferenc 8 (4), Černivec 6.

Na prvi tekmi tega tedna v 1. ženski rokometni ligi smo do 17. minute spremljali izenačeno predstavo ekip Zagorja in Velenja (6:6). Sledila je odločnejša igra izbrank Snežane Rodič, ki so se z delnim izidom 3:0 nekoliko odlepile (9:6). Gostiteljice so do odmora lovile priključek, a ga niso popolnoma ujele (11:14). Tudi po vrnitvi na parket se je nadaljevala podobna predstava z obeh strani. Velenjčanke so niti igre držale v svojih rokah, Zagorjanke pa so se ves čas borile, da bi pred končnico izenačile. Še 12 minut pred koncem so zaostajale le za gol (19:20), nato pa so gostje naredile delni izid 4:0, s katerim so tekmo odločile v svojo korist.
Najboljša strelka domače zasedbe je bila Saša Golavšek s sedmimi goli, enega več je za gostujočo ekipo zadela Nastja Ferenc.

IZJAVI PO TEKMI

Katarina Džambo, vratarka Zagorja:
"Skozi celotno tekmo smo se borile, a to ni bilo dovolj za zmago."

Aida Hadžič, vratarka Velenja:
"Tekmo bi lahko odigrale bolje. V napadu smo naredile preveč napak, v obrambi pa smo se zbrale in osvojili dve točki."
LESTVICA 1. ŽENSKE ROKOMETNE LIGE - KONČNICA (5. - 8. mesto)