13. 8. 2022

Rokometaši do 18 let z EP z 11. mestom in vozovnico na SP

Slovenski rokometaši do 18 let so z zmago proti gostiteljici Črni gori (28:26) zaključili nastope na letošnjem evropskem prvenstvu v Podgorici. Izbranci selektorja Sandija Markla se v domovino tako vračajo z 11. mestom ter vozovnico na svetovno prvenstvo, ki bo prihodnje leto potekalo na Hrvaškem.

Mladi slovenski rokometni upi so slabo začeli nastope prvenstvu stare celine, saj so v prvem delu morali priznati premoč vsem trem tekmecem - Norveška je bila boljša z 31:30, Srbija s 30:25, Danska pa s 36:29. V drugem delu se je Slovencem proti Francozom večino tekme nasmihal prvi par točk, a se je ta končala s 25:25, na odločilni tekmi za uvrstitev med elitno dvanajsterico, ki potuje na svetovno prvenstvo, pa so Ferske otoke odpravili z 32:23.

V boju za končno 12. mesto so v petek po strelih s sedmih metrov morali priznati premoč Islandcem, ki so med tekmo vodili tudi že s šestimi zadetki naskoka. Nesrečen poraz jih je še toliko bolj vzpodbudil, da so na zadnji tekmi v zadnjih minutah dokončno strli odpor trdoživih tekmecev.

Vse do zaključka 55. minute je bila tekma izredno izenačena. Črnogorci so bili v prednosti večino časa, a si nobena izmed ekip ni priigrala več kot dva zadetka prednosti. S tremi zaporednimi zadetki za pobeg na 27:23 v 57. minuti so Slovenci ta "urok" prekinili, do zadnjega piska pa nato razliko uspešno zadržali.

V slovenski vrsti, ki je na tekmi nastopila zgolj s 13 rokometaši, je 11 zadetkov dosegel kapetan Nejc Hriberšek, sedem jih je dodal Malik Mlivić.
EVROPSKO PRVENSTVO Z ROKOMETAŠE DO 18 LET (Črna gora, Podgorica)