Show menu

Novice - Nov 2009

4. 11. 2009

EHF je Prokopa kaznovala finančno in s prepovedjo opravljanja funkcij, kazni še za Hypo

4. 11. 2009 - Prvega moža avstrijskega rokometnega kluba Hypo, Gunnarja Prokopa, je Evropska rokometna zveza zaradi nešportnega vedenja kaznovala z visoko finančno kaznijo in s prepovedjo opravljanja funkcij v vseh mednarodnih tekmovanjih v obdobju treh let. Do konca življenja ne bo smel opravljati nobene funkcije v okviru EHF, denarno in z odvzemom točke pa je kaznovan tudi klub.
4. 11. 2009

V nedeljo Krim Mercator proti avstrijskemu Hypu za tretjo zmago v ligi prvakinj

4. 11. 2009 - Po dveh krogih evropske lige prvakinj so slovenske predstavnice, rokometašice Krima Mercatorja, na prvem mestu skupine B s stoodstotnim izkupičkom. V nedeljo ob 18. uri jih v dvorani na Kodeljevem čaka obračun z avstrijskim Hypom. Zmaga bi pomenila velik korak naproti drugemu delu elitnega tekmovanja.
3. 11. 2009

Izredna skupščina RZS izglasovala predlog za omilitev kazni trenerju Ivici Obrvanu

3. 11. 2009 - Na današnji izredni skupščini RZS v Ljubljani so prisotni izglasovali predlog za izredno omilitev kazni za Ivico Obrvana, trenerja rokometnega kluba Gorenje Velenje. To pomeni, da lahko Obrvan od danes v trenerski vlogi vodi velenjski klub tudi v slovenskih tekmovanjih, ne samo v evropskih.

Trener avstrijskega Hypa Prokop odstopil

3. 11. 2009 - Trener ženskega avstrijskega rokometnega kluba Hypo Niederösterreich, Gunnar Prokop, je odstopil z mesta prvega strokovnega moža Hypa, a ostaja predsednik le-tega. Hkrati ga je Evropska rokometna zveza suspendirala z vseh funkcij v krovni organizaciji na Dunaju.
3. 11. 2009

Po današnjem žrebanju znani pari četrtfinala pokala Pivovarne Union za moške

3. 11. 2009 - Na sedežu RZS v Ljubljani so danes izžrebali četrtfinalne pare pokala Pivovarne Union za moške. Tekme bodo v sredo, 2. decembra, med štirimi pari pa sta tudi dva prvoligaška.

Danes ob 15. uri izredna seja skupščine RZS

3. 11. 2009 - Na osnovi določil 19. člena Statuta Rokometne zveze Slovenije je sklicana 12. izredna seja skupščine RZS. Ta bo v torek, 3. novembra, ob 15. uri v sejni sobi hotela M v Ljubljani, na dnevnem redu pa je pet točk.
2. 11. 2009

V torek žrebanje četrtfinalnih parov pokala Pivovarne Union za moške

2. 11. 2009 - Na sedežu RZS v Ljubljani bo v torek, 3. novembra, ob 10. uri žrebanje parov četrtfinala pokala Pivovarne Union za moške. Četrtfinalne tekme bodo na sporedu 2. decembra 2009.
1. 11. 2009

Slovenski kadeti dvakrat klonili proti Hrvatom

1. 11. 2009 - V Dugem selu na Hrvaškem je moška kadetska reprezentanca Slovenije pod vodstvom Tomaža Juršiča odigrala dve pripravljalni tekmi. Kolegi s Hrvaške so bili dvakrat uspešnejši: na prvi tekmi so visoko zmagali, na drugi pa so Slovenci nudili močan odpor, toda na koncu klonili z dvema zadetkoma.
1. 11. 2009

Rokometašice Olimpije izgubile na prvi tekmi tretjega kroga pokala EHF proti Bayerju

1. 11. 2009 - Rokometašice ljubljanske Olimpije so na prvi tekmi tretjega kroga pokala Evropske rokometne zveze klonile v dvorani Tivoli proti nemškim nasprotnicam. Bayer Leverkusen je bil namreč boljši s 24:21 (11:9). Povratni obračun je na sporedu 8. novembra v Leverkusnu.
1. 11. 2009

Članska reprezentanca Slovenije na zadnji tekmi premagala Švico in osvojila končno drugo mesto

1. 11. 2009 - Po porazu proti Avstriji (31:33) in zmagi proti Ukrajini (41:27) se je moška članska reprezentanca Slovenije na zadnji tekmi na turnirju v Linzu pomerila s Švico. Moštvo selektorja Zvonimirja Serdarušića je bilo uspešnejše, saj je slavilo z 32:30 (17:11). Slovenci so na turnirju osvojili končno drugo mesto, čeprav so Avstrijci izgubili zadnjo tekmo proti Ukrajini, a so bili uspešnejši na petkovi medsebojni tekmi.