Show menu

Novice - Jun 2009

10. 6. 2009

Miladin Kozlina danes operiran, z igrišč bo odsoten najmanj šest mesecev

10. 6. 2009 - Miladin Kozlina, igralec Celja Pivovarne Laško in reprezentant Slovenije, je bil danes operiran v bolnišnici v Celju. Po prvih zdravniških napovedih naj bi bil z rokometnih igrišč odsoten najmanj šest mesecev.
10. 6. 2009

Po zmago s pomočjo ekipnega duha in polne dvorane, manjkal bo tudi poškodovani Lapajne

10. 6. 2009 - Danes je dan D za slovensko rokometno reprezentanco, ki jo ob 20.15 na Kodeljevem čaka obračun z Belorusijo v kvalifikacijah za nastop na EP 2010 v Avstriji. Selektor Miro Požun je doživel še eno neprijetno presenečenje, kajti že tako dolg seznam poškodovanih igralcev se je še podaljšal - zaradi poškodbe stegenske mišice bo nekaj časa odsoten vratar Beno Lapajne.
9. 6. 2009

Hrvati z 20 zadetki razlike premagali Fince

9. 6. 2009 - S tekmo Finska - Hrvaška, ki jo je danes dobila reprezentanca selektorja Lina Červarja kar s 34:14 (15:8), se nadaljujejo kvalifikacije za nastop na evropskem prvenstvu za moške v Avstriji leta 2010. V sredo in četrtek bo na sporedu še 14 tekem v sedmih kvalifikacijskih skupinah.
9. 6. 2009

Seja predsedstva RZS je preložena

9. 6. 2009 - Po prvotnem urniku bi morala biti šesta seja predsedstva Rokometne zveze Slovenije v sredo, 10. junija, ob 18. uri v prostorih RZS na Leskoškovi 9 e v Ljubljani. Toda pisarna zveze je danes sporočila, da je seja preložena na naslednjo sredo, 17. junija, ob 14. uri na isti lokaciji.
8. 6. 2009

V sredo na Kodeljevem "prvi polčas" dvoboja z Belorusijo za vozovnico za EP 2010

8. 6. 2009 - Slovenske rokometaše čaka v sredo ob 20.15 v dvorani na Kodeljevem verjetno najpomembnejša tekma v kvalifikacijah za uvrstitev na evropsko prvenstvo v Avstriji leta 2010 - obračun z Belorusijo. Na današnji novinarski konferenci so selektor Miro Požun, direktor Stane Ostrelič ter igralca Uroš Zorman in Matjaž Brumen predstavili svoja pričakovanja pred prvo tekmo (povratna bo 21. junija v Minsku).
8. 6. 2009

Pomoč s tribun za slovenske rokometaše

8. 6. 2009 - Slovenska moška rokometna reprezentanca se pripravlja na zadnji del kvalifikacij za evropsko prvenstvo, ki bo v Avstriji januarja prihodnje leto. V juniju bo četa Mira Požuna odigrala štiri kvalifikacijske tekme, od tega dve na domačem terenu. Pridite in spodbujajte naše fante!
7. 6. 2009

Intervju z Luko Žvižejem

7. 6. 2009 - Luka Žvižej bo na junijskih kvalifikacijskih tekmah (dvakrat proti Belorusiji ter po enkrat proti Nemčiji in Izraelu) za uvrstitev na evropsko prvenstvo v Avstriji leta 2010 eden najbolj izkušenih igralcev v reprezentanci Slovenije. Član madžarskega kluba Pick Szeged je kljub številnim poškodbam v slovenski izbrani vrsti optimist pred odločilnimi tekmami, poleg tega pa pravi, da si še enega velikega tekmovanja (za letošnjim SP na Hrvaškem) ne bi želel ogledati zgolj na televizijskih zaslonih.
6. 6. 2009

Slovenke zlahka opravile z Italijankami

6. 6. 2009 - Ženska članska reprezentanca Slovenije je v okviru 11. Dneva slovenskega rokometa odigrala prijateljsko tekmo z Italijo. Gostiteljice so bile za nekaj razredov boljše, saj so zmagale kar s 40:19 (22:7).
6. 6. 2009

Na generalki za sredino tekmo z Belorusijo slovenski rokometaši "povozili" Slovaško

6. 6. 2009 - Vrhunec 11. Dneva slovenskega rokometa v Ljubljani je bila tekma članskih reprezentanc Slovenije in Slovaške. Na edinem testu pred sredino tekmo z Belorusijo so izbranci selektorja Mira Požuna prepričljivo opravili z gosti - na koncu je bilo 38:28.
7. 6. 2009

V rubriki INTERVJU gostuje Luka Žvižej

7. 6. 2009 - Tokratni gost v rubriki INTERVJU je Luka Žvižej, ki bo na junijskih kvalifikacijskih tekmah za EP 2010 v Avstriji eden najbolj izkušenih igralcev v reprezentanci Slovenije. Član madžarskega kluba Pick Szeged je kljub številnim poškodbam optimist pred odločilnimi tekmami, poleg tega pa pravi, da si še enega velikega tekmovanja (za SP na Hrvaškem) ne bi želel ogledati le na televizijskih zaslonih. V intervjuju je spregovoril še o (ne)uspešni sezoni v Szegedu, svojem položaju v klubu... Vabljeni k zanimivemu branju!