Show menu

Novice - Jun 2009

6. 6. 2009

Na Kodeljevem sedem tekem mlajših selekcij

6. 6. 2009 - Pred tekmama članskih reprezentanc (Slovenija - Slovaška pri moških in Slovenija - Italija pri ženskah) so se v okviru 11. Dneva slovenskega rokometa na Kodeljevem predstavile tudi mlajše selekcije. V različnih starostnih kategorijah je bilo kar sedem tekem.
6. 6. 2009

Danes v dvorani na Kodeljevem v Ljubljani 11. Dan slovenskega rokometa

6. 6. 2009 - Rokometna zveza Slovenije danes (sobota, 6. junija) v Ljubljani pripravlja že 11. DAN SLOVENSKEGA ROKOMETA. Pestro rokometno dogajanje, med katerim bo moč videti vse slovenske starostne selekcije (skupaj kar devet tekem), bo gostila dvorana Slovan na Kodeljevem. Vstop v dvorano je prost, vse skupaj pa se začenja že ob 9. uri.
5. 6. 2009

V sredo, 10. junija, seja predsedstva RZS

5. 6. 2009 - Pred kvalifikacijsko tekmo med Slovenijo in Belorusijo za uvrstitev na evropsko prvenstvo leta 2010 v Avstriji bo v sredo, 10. junija, ob 18. uri na sedežu Rokometne zveze Slovenije seja predsedstva.
5. 6. 2009

Egipčan Mustafa ostaja predsednik IHF

5. 6. 2009 - Na volilnem kongresu Mednarodne rokometne zveze (IHF), ki poteka v Kairu v Egiptu, ni prišlo do spremembe na predsedniškem položaju. Dosedanji predsednik Hasan Mustafa je dobil kar 115 glasov, njegov protikandidat, Luksemburžan Jeannot Kaiser, pa samo 25.
4. 6. 2009

Moška reprezentanca Slovenije v soboto s Slovaki, ženska izbrana vrsta z Italijankami

4. 6. 2009 - Vrhunca 11. Dneva slovenskega rokometa, ki bo v soboto, 6. junija, od 9. ure dalje v športni dvorani na Kodeljevem v Ljubljani, bosta zagotovo tekmi članskih reprezentanc Slovenije. Ženska izbrana vrsta se bo ob 18. uri pomerila z Italijo, moška pa ob 20. uri s Slovaško.
4. 6. 2009

Poziv klubom za prijavo v tekmovanja Evropske rokometne zveze

4. 6. 2009 - V prihodnji sezoni ima Slovenija v klubskih tekmovanjih Evropske rokometne zveze pravico nastopa petih klubov tako v moški kot ženski konkurenci. Klubi morajo potrditi prijavo in sodelovanje na Rokometni zvezi Slovenije do 10. junija. Nato bo RZS le-te prijavila in registrirala pri EHF.

Članice pridno trenirajo

3. 6. 2009 - Primož Pori, ki vodi slovensko žensko reprezentanco, je po nekaj manj kot tednu dni priprav, zadovoljen z delom in igralkami. Slovenija se pripravlja na prvo preizkušnjo po nekaj mesecih, ko se bo v soboto na 11. Dnevu slovenskega rokometa pomerila z Italijo.

V Krškem tradicionalno srečanje B ligašev

3. 6. 2009 - V Krškem bo v petek, 5. junija tekma med vzhodom in zahodom B ligašev. V Dvorani Srednješolskega centra se bo vse skupaj začelo ob 19. uri.

Selektor Požun ne bo mogel računati na Kavtičnika in Praznika

3. 6. 2009 - Danes je selektor slovenske moške rokometne reprezentance govoril z Vidom Kavtičnikom, ki je zaradi zdravstvenih težav odpovedal sodelovanje za reprezentanco. Poleg tega Miro Požun ne more računati na Roka Praznika, ki bo moral v kratkem na operacijo kolena. Še vedno pa selektor ne ve, kako se bo odločil Miladin Kozlina.
2. 6. 2009

Kavtičnik in Karabatić dokončno zapuščata Kiel in po koncu sezone odhajata v Montpellier

2. 6. 2009 - Napovedi, da bosta Nikola Karabatić in Vid Kavtičnik zapustila Kiel, so se tudi uradno uresničile. Iz nemškega kluba so potrdili, da Francoz in Slovenec po koncu letošnje sezone odhajata v Montpellier, skupna odškodnina zanju pa naj bi znašala kar 1,5 milijona evrov.