Show menu

Novice - Avg 2009

9. 8. 2009

Prost dan v Egiptu minil kot priprava na Švede

9. 8. 2009 - Na mladinskem svetovnem prvenstvu v Egiptu so Slovenci prost dan (nedelja) izkoristili za počitek in temeljito pripravo na tekmo kroga kroga proti Švedski. Slovenci so v popoldanskih urah opravili krajši trening, na katerem so uigravali igro v obrambi, ki bo zagotovo ključ do uspeha. Reprezentanti se zavedajo, da je Švedska sicer favorit, a naredili bodo vse, da proti aktualnim mladinskim svetovnim prvakom zabeležijo zmago.
9. 8. 2009

Ganljivo slovo švedskega zvezdnika Stefana Lövgrena na rokometnem spektaklu v Kielu

9. 8. 2009 - Pred 10.250 gledalci v dvorani v Kielu se je v soboto od aktivnega igranja poslovil legendarni švedski rokometaš Stefan Lövgren. Ob njegovem slovesu sta bili tudi tekmi med Kielovimi veterani in selekcijo nekdanjih svetovnih zvezdnikov (18:23) ter med sedanjim moštvom nemškega kluba in selekcijo nekdanjih Kielovih igralcev (32:35). Na drugi tekmi sta za svoje nekdanje moštvo igrala tudi Slovenca Roman Pungartnik (2 zadetka) in Vid Kavtičnik (1).
8. 8. 2009

Slovaški reprezentančni vratar Richard Štochl najnovejša okrepitev Celja Pivovarne Laško

8. 8. 2009 - V RK Celje Pivovarna Laško so podpisali pogodbo z izkušenim slovaškim reprezentantom, vratarjem Richardom Štochlom, ki v Celje prihaja iz Madžarske. Tam je igral zadnjih devet sezon: osem v Dunafferju in eno v Veszpremu.

Po zmagi proti Estoniji mladi Slovenci stoodstotni po treh krogih SP v Egiptu

8. 8. 2009 - Slovenska mladinska moška reprezentanca je z odliko opravila svojo nalogo tudi v tretjem krogu predtekmovanja na svetovnem prvenstvu v Egiptu. Po zmagah nad Libijo in Grenladijo je premagala še Estonijo z 31:29. V nedeljo je na SP dan počitka, nato pa mlade Slovence čakata še tekmi proti Švedski (ponedeljek ob 16.30) in Nizozemski (torek ob 16.30).

Na Dunaju odpovedali Champions Trophy za moške in ženske

8. 8. 2009 - Evropska rokometna zveza je bila primorana odpovedati t.i. Champions Trophy, ki naznanja uvod v novo evropsko sezono. Za prvi pokal sezone se tradicionalno pomerijo najboljša moštva minule sezone.
7. 8. 2009

Na mladinskem SP je moška reprezentanca Slovenije zlahka opravila tudi z Grenlandijo

7. 8. 2009 - Moška mladinska reprezentanca Slovenije je na svetovnem prvenstvu v Egiptu dosegla še drugo zmago. Po včerajšnji zmagi proti Libiji (38:15) je na tekmi drugega kroga v skupini C premagala tudi Grenlandijo s 43:31 (21:15). V soboto se bo Slovenija ob 15.30 pomerila z Estonijo.
6. 8. 2009

Slovenski mladinci so v prvem krogu svetovnega prvenstva v Egiptu premagali Libijo z 38:15

6. 8. 2009 - Svetovno prvenstvo v Egiptu je moška mladinska reprezentanca Slovenije po pričakovanju začela z visoko zmago. Moštvo selektorja Slavka Iveziča je premagalo reprezentanco Libije z 38:15 (17:9). Jutri (petek) se bo Slovenija ob 17.30 pomerila z Grenlandijo.
6. 8. 2009

EHF ostro kaznovala romunskega selektorja, podpredsednika zveze in moško reprezentanco

6. 8. 2009 - Potem ko je prejšnji teden kaznovala nemška sodnika Franka Lemmeja in Bernda Ullricha s petletno prepovedjo opravljanja funkcije, je evropska zveza EHF danes izrekla nove kazni. Te so doletele selektorja moške romunske reprezentance Aihana Omerja, podpredsednika tamkajšnje zveze Palauja Petreja in moško izbrano vrsto Romunije.
6. 8. 2009

Na Dunaju izžrebali kvalifikacijske skupine za moško svetovno prvenstvo na Švedskem 2011

6. 8. 2009 - Na sedežu Evropske rokometne zveze (EHF) na Dunaju so izžrebali kvalifikacijske skupine za nastop na svetovnem prvenstvu za moške na Švedskem leta 2011. V sedmih skupinah bo med oktobrom 2009 in januarjem 2010 nastopilo 23 reprezentanc.
5. 8. 2009

V rubriki INTERVJU gostuje Slavko Ivezič, selektor moške mladinske reprezentance

5. 8. 2009 - Slovenska moška mladinska reprezentanca od 6. do 19. avgusta nastopa na svetovnem prvenstvu v Egiptu. Zato je naš tokratni gost v rubriki INTERVJU selektor Slavko Ivezič, ki je ocenil potek priprav, igro sojih izbrancev, predstavil cilje Slovenije in napovedal glavne favorite za kolajne. Vabljeni k zanimivemu branju!