Show menu

Novice - Mar 2019

2. 3. 2019

Krimovke dočakale zmago na Kodeljevem

2. 3. 2019 - Ljubljančanke so izpolnile željo po tem, da se od domačih navijačev v tej sezoni lige prvakinj poslovijo z zmago. Ta je bila povsem zaslužena, saj so bile domačinke praktično ves čas v ospredju. Zmaga, prva po štirih zaporednih porazih, je bila dobrodošla, a so rokometašice Krima Mercatorja že pred tem izgubile možnosti za četrtfinale.

Žalčanke na derbiju 16. kola 1. A ŽRL odpihnile Celjanke

1. 3. 2019 - Glede na to, da je bila pred tekmo razlika na lestvici 1. A ŽRL le tri točke, smo pričakovali bolj izenačen obračun med igralkami ekip Z'Dežele in Zelenih Dolin. Do konca prvega polčasa so Celjanke še nekako dohajale svoje nasprotnice, v začetku drugega dela, pa je ekipa iz Žalca dokončno strla odpor nasprotnic in zmagala s 30:17 (12:7).
1. 3. 2019

Krimovke se želijo od sezone LP posloviti z domačo zmago

1. 3. 2019 - Rokometašice Krima Mercatorja bodo v soboto ob 15. uri na Kodeljevem igrale svojo predzadnjo tekmo v tej sezoni lige prvakinj. V 5. krogu glavnega dela bodo gostile Bukarešto. Tekma za Ljubljančanke ne bo rezultatsko pomembna, saj nimajo več možnosti za četrtfinale, kljub temu pa napovedujejo igro na zmago.
1. 3. 2019

Evropska rokometna zveza je na pobudo RZS sprožila postopek za spremembo pravil rokometne igre

1. 3. 2019 - Pobuda k spremembi pravil rokometne igre, ki sta jo predsednik Franjo Bobinac in predsedstvo Rokometne zveze Slovenije sprožila na lanskem EP v Zagrebu je očitno padla na plodna tla.

Ob 18.00 na sporedu derbi med Žalčankami in Celjankami

1. 3. 2019 - 16. kolo ženske rokometne lige se je začelo z zmago rokometašic Krke na gostovanju v Ljubljani. Dolenjke so si z novo prepričljivo zmago, sedaj nabrale že tri točke prednosti pred najbližjimi zasledovalkami. V petek sledi derbi med ekipama Zelene Doline Žalec in Z'Dežele.

Sobotni program ponuja pet tekem Lige NLB

1. 3. 2019 - Ekipa Jeruzalema iz Ormoža je že pripravila prijetno presenečenje za uvod v 20. kolo Lige NLB, vse preostale tekme pa bodo na sporedu v soboto. Najbolj zanimivo bo v Trebnjem in v Novem mestu. Trimo bo gostil Gorenje iz Velenja (neposredni prenos na Sportklubu), Krko pa čaka trd boj za ligo za prvaka, ki se začenja s tekmo proti Kopru.
1. 3. 2019

Celjani bodo proti Skjernu iskali pozitiven zaključek lige prvakov

1. 3. 2019 - Pred celjskimi rokometaši je zahtevna naloga. Po resnično tesnih in napetih tekmah s Szegedom, Flensburgom in Parizom, kjer so doživeli tesne in tudi nesrečne poraze, jih sedaj čaka tekma, ki ne odloča o napredovanju, poleg tega pa bodo Celjani tudi tokrat nastopili brez levičarja na desnem zunanjem položaju.
27. 2. 2019

Ormož se veseli zmage proti državnim prvakom

27. 2. 2019 - 20. kolo Lige NLB se je začelo z velikim presenečenjem - rokometaši Jeruzalema Ormoža so z 31:29 premagali Celje Pivovarno Laško.