Show menu

Novice - Apr 2020

29. 4. 2020

Zaponšek se seli v Francijo

29. 4. 2020 - Slovenski vratar Rok Zaponšek bo svojo športno pot nadaljeval v Franciji. 28-letnik, ki je sodeloval na zadnjih pripravah slovenske reprezentance za nastop na januarskem evropskem prvenstvu, bo v novi sezoni okrepil zasedbo Cesson-Rennes. Z novim francoskim prvoligašem je sklenil enoletno sodelovanje.
25. 4. 2020

Marca 2021 po četrto olimpijsko vozovnico

25. 4. 2020 - Po petkovem zasedanju izvršnega odbora evropske rokometne zveze (EHF) je ostalo odprto vprašanje termina kvalifikacij za olimpijske igre, ki so prestavljene na prihodnje poletje. Dan za tem so s svetovne rokometne zveze (IHF) sporočili tudi nov termin le teh. Slovenska moška članska reprezentanca se bo za četrto olimpijsko vozovnico v svoji zgodovini borila med 12. in 14. marcem prihodnje leto v Nemčiji.
24. 4. 2020

Člani že na SP, članice na EP

24. 4. 2020 - Izvršni odbor evropske rokometne zveze (EHF) je na petkovi video konferenci odločal o poteku tekmovanj pod svojim okriljem v bližnji prihodnosti. Odločil se je, da odpove preostanek kvalifikacij za žensko evropsko prvenstvo in kvalifikacije za nastop na svetovnem prvenstvu. Kljub temu bosta na sklepnih turnirjih nastopili obe slovenski članski vrsti!
21. 4. 2020

Konec tudi v Nemčiji, Zarabec prvak

21. 4. 2020 - V torek so predčasen konec sezone razglasili tudi v nemški prvi in drugi Bundesligi. Naslova prvaka se je s Kielom razveselil slovenski reprezentant Miha Zarabec, medtem ko sta si evropske nastope v prihodnji sezoni s tretjim oziroma četrtim mestom zagotovili še moštvi Magdeburga (Marko Bezjak) in Hannoverja (Nejc Cehte in Urban Lesjak).
20. 4. 2020

Po Gajiću v novega francoskega prvoligaša tudi Žabić

20. 4. 2020 - Novi francoski prvoligaš Limoges bo imel v novi sezoni slovenski pridih. Potem ko je z njim pred tedni sodelovanje že sklenil Dragan Gajić, je po njegovih stopinjah stopil še Igor Žabić (201 cm, 1992). Reprezentančni krožni napadalec bo za klub iz osrčja Francije nastopal vsaj do poletja 2022.
19. 4. 2020

Pajt se je vrnil v matični klub

19. 4. 2020 - Kenan Pajt (183 cm, 1998), ki je svojo rokometno pot začel ravno v klubu iz Šaleške doline, se po dveh sezonah kaljenja pri moštvu iz Slovenj Gradca vrača nazaj v svoj matični klub. Z Velenjčani je podpisal pogodbo za eno leto, z možnostjo podaljšanja.
15. 4. 2020

S kino večeri na Facebooku bomo obujali pretekle uspehe

15. 4. 2020 - Na Rokometni zvezi Slovenije bodo poskrbeli, da bodo v času, ko je športno dogajanje povsem ohromljeno, na svoj račun prišli ljubitelji rokometa. Krovna organizacija bo na svoji novi Facebook strani v prihodnjih dneh in tednih pripravila kino večere, v katerih bo skočila v preteklost in obujala spomine pot do na enega največjih uspehov slovenskega rokometa - srebrne medalje na domačem evropskem prvenstvu leta 2004.
14. 4. 2020

Taletović podaljšal zvestobo z matičnim klubom

14. 4. 2020 - Rokometni klub Gorenje Velenje bo tudi prihodnji dve sezoni tvoril močan vratarski dvojec, Taletović – Panjtar. Aljaž je namreč pogodbo s klubom podpisal nekaj časa nazaj, pred kratkim pa je svojo zvestobo podaljšal tudi »otrok« velenjskega kluba, Emir Taletović.
10. 4. 2020

Nova športna spletna oddaja: ŠPORT MED ŠTIRIMI STENAMI

10. 4. 2020 - Zaradi svetovne pandemije, povezane z virusom Covid-19, se je večina sveta ustavila tako rekoč “čez noč”.
9. 4. 2020

Tekmovanja mladih zaključena, državni prvaki ne bodo določeni

9. 4. 2020 - Združenje rokometnih klubov tekmovanja mladih je na korespondenčni seji odločilo, da se zaradi koronavirusa predčasno zaključijo vsa državna prvenstva mlajših starostnih kategorij. Ob tem državni prvaki ne bodo določeni, za prehajanje med ligami znotraj kategorij pred sezono 2020/21 pa obvelja razvrstitev z 12. marca 2020.