Show menu

Novice - Mar 2021

10. 3. 2021

Mazej debitiral s tremi zadetki (video)

10. 3. 2021 - Na torkovi kvalifikacijski tekmi na nastop na evropskem prvenstvu leta 2022 je prvič v dresu članske reprezentance nastopil Tadej Mazej in obračun s Poljaki sklenil pri treh zadetkih.
9. 3. 2021

Slovenci pester teden začeli z zmago proti Poljakom

9. 3. 2021 - Slovensko moško člansko rokometno reprezentanco v tem tednu čakajo štiri pomembne tekme. Prvi preizkus so izbranci selektorja Ljubomirja Vranješa uspešno opravili in v celjski dvorani Zlatorog na kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu leta 2022 z 32:29 premagali Poljake. Konec tedna se bodo Slovenci podali v boj za olimpijsko vozovnico.
9. 3. 2021

Proti Poljakom brez Cingesarja, Kodrina in Gajića

9. 3. 2021 - Drevi ob 20.10 slovensko moško člansko reprezentanco čaka tretja tekma kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu leta 2022. V celjski dvorani Zlatorog se bo Poljski zoperstavila brez Darka Cingesarja, Tilna Kodrina in Dragana Gajića.
8. 3. 2021

Slovenci optimistični in motivirani nad Poljake

8. 3. 2021 - Pred slovensko moško člansko reprezentanco je prva izmed štirih kvalifikacijskih tekem v tem tednu. V torek se bo v Celju v sklopu bojev za nastop na evropskem prvenstvu leta 2022 pomerila s Poljsko. Obračun, ki se bo začel ob 20.10, bo mogoče v živo spremljati na TV Slovenija 2.
7. 3. 2021

Reprezentanca začela priprave na pester kvalifikacijski teden

7. 3. 2021 - V nedeljo se je v Zrečah zbrala moška članska izbrana vrsta in začela s pripravami na reprezentančni teden, v kateri jo čakajo štiri kvalifikacijske tekme za dve veliki tekmovanji. Po Niku Henigmanu je pred zborom selektor Ljubomir Vranješ ostal še brez Boruta Mačkovška.
8. 3. 2021

Slovenski trio z Barcelono 25. španski pokalni prvak

8. 3. 2021 - Minuli vikend je bil v Španiji rezerviran za izvedbo kraljevega pokala. Tekmovanje, ki je na sporedu od leta 1957, je še 25. v svoji zgodovini osvojila ekipa Barcelone. Zanjo igrajo tudi trije Slovenci - Jure Dolenec, Blaž Janc in Domen Makuc. Prva bosta že v ponedeljek prispela v domovino in se priključila pripravam reprezentance.
7. 3. 2021

Celjani upravičili vlogo favorita, Krka doma iztržila točko

7. 3. 2021 - Z obračunoma v Celju in Novem mestu se je zaključil 19. krog Lige NLB. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v drugem delu strli dober upor tekmecev iz Ormoža in zmagali z rezultatom 34:27. V Novem mestu so Krkaši z golom Dina Raša pet sekund pred koncem tekme prišil do točke proti aktualnim podprvakom, rokometašem Rika Ribnice (25:25).
5. 3. 2021

Zagorjanke v zadnjih sekundah ubranile strel Ptujčank

5. 3. 2021 - Na sobotnih tekmah 21. kroga 1. ženske rokometne lige smo bili priča štirim izenačenim obračunom. Rokometašice Z'dežele so na gostovanju s 16:19 premagale Trgo ABC Izolo. V Zagorju so gostiteljice po zaslugi vratarke Leje Semprimožnik v zadnji minuti tekme dosegle pomembno zmago (25:24). Velenjčanke so tokrat v Litiji slavile zmago (27:29), rokometašice Krke Novega mesta pa so na domačem parketu proti Zelenim dolinam Žalec vpisale novi dve točki.

Derbi Velenjčanom, presenečenji v Ljubljani

5. 3. 2021 - V soboto so rokometaši Lige NLB vstopili v 19. krog. Na derbiju za trenutno drugo mesto lestvice je Gorenje Velenje s 30:27 ugnalo Trimo Trebnje, lepi presenečenji pa sta pripravili obe moštvi iz Ljubljane.

EHF naproti "prikrajšani" reprezentančni generaciji

5. 3. 2021 - Nedavno je po zasedanju svojih najvišjih organov mednarodna rokometna zveza (IHF) sklenila, da odpove letošnji svetovni prvenstvi za kadete in mladince. Ker so s tem najboljše evropske kadetske generacije izgubile tudi drugo tekmovanje na začetku svojih nastopov na najvišji mednarodni ravni, se je evropska rokometna zveza (EHF) je odločila, da v letošnjem poletju izven začrtanih okvirjev na Hrvaškem organizira evropsko prvenstvo do 19 let. Del slednjega bo tudi slovenska vrsta.