17. 8. 2007

Slovenski mladinci na SP v Makedoniji še drugič remizirali

Slovenija – Hrvaška25:25 (15:13)
Skopje - Športna dvorana Kale. 600 gledalcev. Sodnika: Canbro in Claesson (oba Švedska).
Slovenija: Skok (13 obramb – 1 x 7m), Karpan (1 obramba – 1 x 7m); Šimič, Bezjak 3 (1), Cehte 5, Kleč 2, Dolenec, Skube 5, Muhovec 1, Gregorc 5, Furlan 4 (2), Klepej, Obajdin. Trener: Janez Ilc
Hrvaška: Lončar (9 obramb), Bumbak (2 obrambi); Svalina, Musa 1, Vranić, Gojun 2, Kević, Batinović 7 (1), Koljanin, Bičvić, Veraja 5, Čupić 8 (4), Blažević 2. Trener: Vlado Canjuga
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Hrvaška 7 (5).
Izključitve: Slovenija 10, Hrvaška 8 minut.

Mladinska reprezentanca Slovenije je spet odigrala tekmo, kjer je bila kljub veliko slabši predstavi kot proti Rusom, spet blizu zmage. Dve težki tekmi v dveh dneh sta dodobra izčrpali fante, ki so pustili srce na igrišču. Osemnajst tehničnih napak in enajstminutni mrk brez zadetka v drugem polčasu, sta Sloveniji odvzela pomembno zmago. Vseeno je nova točka na računu Slovenije izredno pomembna za nadaljevanje tekmovanja.V 40. minuti so varovanci trenerja Janeza Ilca vodili že s 20:16, a je sledil preobrat in v 51. minuti je Hrvaška povedla s 24:21. Končnica je bila spet dramatična, slovenski upi so z dobro igro v obrambi prišli do izenačenja na 24:24. Hrvati so nato povedli s 25:24, Vasja Furlan je s sedmih metrov izenačil, južni sosedje pa so nato storili napako v napadu in Sloveniji je ostalo 32 sekund za izpeljavo zadnje akcije. Žal pa je strel Marka Bezjaka dve sekundi pred koncem končal v hrvaškem bloku. Kdo je izgubil drugo točko bodo v nadaljevanju prvenstva pokazale naslednje tekme. Slovenija ostaja v igri za visoka mesta, danes ob 17. uri se bo v Skopju pomerila z Bolgarijo, v nedeljo pa reprezentanco čaka
selitev na Ohrid, kjer bodo v drugem delu SP igrali proti Španiji, Danski in Južni Koreji.