12. 8. 2009

Nemška rokometna zveza Lemmeja in Ullricha kaznovala le z devetimi meseci

Nemška rokometna zveza (DHB) je sodnika Franka Lemmeja in Bernda Ullricha, ki sta bila vpletena v podkupovalno afero, kaznovala le z devetmesečno prepovedjo sojenja, ne glede na dejstvo, da ju je Evropska rokometna zveza kaznovala s petimi leti.

Lepo vsoto - prijeta sta bila s 50.000 ameriškimi dolarji gotovine na moskovskem letališču - naj bi nemškima sodnikoma leta 2006 namenilo vodstvo Čehovskih medvedov za protiuslugo na povratnem obračunu finala pokala EHF s španskim Valladolidom. Do usluge delivcev rokometne pravice iz Magdeburga je očitno prišlo, saj je ruska ekipa na povratni tekmi nadoknadila sedem golov zaostanka s prve tekme (29:36) in v predmestju Moskve slavila z 32:24.

A DHB po pregledu posnetkov omenjene tekme ni našla nepravilnosti, zato je Lemmeju in Ullrichu naložila le devetmesečno kazen, kar pomeni, da bosta lahko sodila že 15. krog nemške Bundeslige.

EHF uvedla petletni suspenz za sodnika.