14. 8. 2009

Moštvo selektorja Slavka Iveziča predčasno v polfinalu SP, danes "padla" tudi Češka!

Slovenska mladinska moška reprezentanca je že v polfinalu svetovnega prvenstva v Egiptu, potem ko je na prvi tekmi drurgega kroga drugega dela Danska v skupini II premagala Švedsko ter končala vsa ugibanja o polfinalistih. Mladi Slovenci so nato premagali tudi Češko s 37:34 (16:17), kar je bila že njihova sedma zmaga na sedmi tekmi, v soboto ob 17.30 pa se bodo pomerili z Danci za prvo mesto v skupini.

Slovenija – Češka 37:34 (16:17)

Kairo – Dvorana Nasr Stadium, gledalcev: 400, sodnika: Coulibaly in Diabate (oba Slonokoščena obala).

Slovenija: Čudič (5 obramb), Ferlin (11 obramb), Rojc 4, Bundalo 5, Pučnik, Skube 2, Paladin 4, Bombač 5, Razgor 9 (1), Dolenec 2, Svetelšek 1, Vrečar 1, Flajs 1, Abrahamsberg 3.

Češka: Mrkva (23 obramb), Kavka 3, Hrstka 10 (1), Polašek 1, Mika 1, Krupa 1, Brykner, Sliwka 2, Bavlnka, Šira, Hubaček, Treštik 1, Kotrč 7, Čip 8.

Sedemmetrovke: Slovenija 1 (1), Češka 1 (1).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Češka 6 minut.

Že pred začetkom druge tekme petkovega sporeda v Kairu med Slovenijo in Češko je bilo jasno, da so se izbranci selektorja Slavka Iveziča že predčasno uvrstili med štiri najboljše reprezentance na svetu. Za to je poskrbela Danska, ki je v skandinavskem derbiju premagala Švedsko s 30:25 (17:9) in si tudi sama zagotovila napredovanje v polfinale SP, Švede pa dokončno izločila iz boja za kolajne.

Na slovensko-češkem dvoboju v dvorani Nasr Stadium si do 14:14 v 25. minuti nobena reprezentanca ni priigrala več kot zadetek prednosti, tako da je bil izid do takrat kar 14-krat izenačen! Pri Čehih so blesteli predvsem vratar Tomaš Mrkva (skupaj je zbral kar 23 obramb), Jakub Hrstka (strel 12-10), Tomaš Čip (12-8) in Milan Kotrč (11-7), v slovenski izbrani vrsti pa je po učinkovitosti izstopal David Razgor (strel 13-9). Po zaslugi Kotrča so nasprotniki štiri minute pred koncem prvega polčasa povedli s 16:14 in 17:15, že po devetih minutah drugega dela pa so vodili kar s 26:19. Ko je že kazalo, da bo Ivezičevo moštvo na sedmi tekmi na letošnjem svetovnem prvenstvu v Egiptu doživelo prvi poraz, pa je začelo počasi, toda zanesljivo zmanjševati razliko.

V 47. minuti je bilo po delnem izidu 7:2 samo še 28:26 za Češko, dobrih devet minut pred koncem pa je Dean Bombač poskrbel za izenačenje na 30:30. Sledili sta še dve izenačenji (na 31:31 in 32:32), nato pa so mladi Slovenci tehtnico dokončno nagnili na svojo stran. V samo štirih minutah so dosegli štiri zadetke zapored (tri Razgor, enega Bombač), na nasprotni strani pa v tem času niso prejeli nobenega. Minuto in pol pred zadnjim znakom sirene je bilo na semaforju 35:32 za Slovenijo, s sedmo zaporedno zmago pa si je naša reprezentanca zagotovila boj za odličja na SP. Pred ponedeljkovim polfinalom čaka slovensko izbrano vrsto še sobotni obračun s prav tako neporaženo Dansko.