28. 3. 2010

Krim Mercator po finalni zmagi proti Olimpiji dvignil že svojo 17. pokalno lovoriko

Rokometašice Krima Mercatorja so se v Novem mestu na zaključnem turnirju veselile 17. pokalne lovorike v Sloveniji. V zelo razburljivi finalni tekmi so premagale Olimpijo z 28:25 (10:11).

Krim Mercator - Olimpija 28:25 (10:11)

Novo mesto - Dvorana Leona Štuklja, gledalcev: 700, sodnika: Požežnik in Repenšek.

Krim Mercator: Stefanišin (11 obramb), Pandžić, Guberinič, Gros 2 (1), Vergeljuk 3, Mavsar 3, Naglič, Vidic, Bodnjeva 3, Koren 4, Janković 1, Zrnec 7, De Sousa 5.

Olimpija: Zec (16 obramb), Novakovič, Argenti 1, Okleščen 2, Čulibrk, Mitruševska 2 (2), Jeriček 3, Stančin, Zrimšek, Fink, Gojkovič 5, Irman 1, Puš 1, Šon 9 (4).

Sedemmetrovke: Krim Mercator 2 (1), Olimpija 7 (6).

Izključitve: Krim Mercator 8 minut, Olimpija 14 minut.

Rdeči karton: Argenti (60. minuta).

Krim Mercator je finalni obračun zaradi pravila štirih tujk (tri, ki ne prihajajo iz držav Evropske unije, in ena iz EU) začel brez Hrvatice Jelene Grubišić, Srbkinje Dragane Cvijić in Slovakinje z madžarskim potnim listom Szandre Zacsik. Za razliko od polfinala sta zaigrali izkušeni Ljudmila Bodnjeva in Marina Vergeljuk, trenerka Marta Bon pa je zvito prijavila zgolj 13 igralk.

Zelo dobro so zeleno-bele stopile v igro v obrambi, na katero Krim Mercator v uvodnih petnajstih minutah ni imel pravega odgovora. Ob tem je že do 12. minute pet obramb vknjižila Olimpijina vratarka Branka Zec. Po lepi igri Olimpije v napadu – po zadetkih Šonove, Irmanove Jeričkove in Mitruševske – je Olimpija v 12. minuti vodila že s 7:3. Trenerka slovenskih prvakinja Marta Bon je takrat v vrata namesto Amre Pandžić poslala Sergejo Stefanišin. Predvsem z njeno pomočjo je Krimu vendarle uspel preobrat, saj je Stefanišinova "zaklenila" svoja vrata, Olimpija pa je zapravljala žogo tudi s prebijanji Nine Jeriček v  napadu. Z delnim izidom 5:0 je Krim Mercator tako v sedmih minutah izenačil, v 19. pa z zadetkom Alje Koren prvič na finalni tekmi prišel tudi do vodstva (8:7). Strelski post Olimpije je prekinila Vesna Puš za osmi gol na strani njene ekipe.

Prvi polčas je postregel z zanimivo igro in lepimi kombinacijami, predvsem na strani Olimpije, na nasprotni strani pa se je Krim Mercator zdel kar nekoliko izgubljen. Številne žoge so krimovke porabile za (neuspešne) strele – Grosova denimo šest za en zadetek, De Sousa tri za nobenega, Vidičeva dva za prav tako nobenega. Povsem zasluženo je na odmor sicer z minimalno prednostjo odšla Olimpija (11:10).

Trenerka Bonova je ob polčasu izkoristila možnost prijave še ene igralke, svoji ekipi pa je dodala krožno napadalko Dragano Cvijić. Njena prisotnost se je v obrambi nemudoma poznala, Krim mercator si je večkrat zapored priboril žogo ter z zadetki Bodnjeve in Mavsarjeve v 36. minuti prvič prišel do dveh zadetkov prednosti (14:12). Kako vroč in napet je bil obračun, priča tudi dogajanje v 46. minuti, ko je bila zaradi prekrška izključena Neli Irman, ob tem pa je negodoval trener Robert Beguš. Zato sta mu sodnika Janko Požežnik in Darko Repenšek, ki sta se s tem obračunom poslovila od sojenja, pokazala dve minuti izključitve.

V tem času se je Krim Mercator ubranil dveh napadov, po enkrat sta zadeli Korenova in Zrnečeva ter povišal na 20:17, v 50. minuti pa celo na štiri gole naskoka (22:18). Finale sta zaznamovali tudi obe vratarki, Krimova Sergeja Stefanišin (11 obramb) in Olimpijina Branka Zec (kar 16). V drugem delu so Krim Mercator na površju držali predvsem protinapadi De Souse, Zrnečeve in Mavsarjeve, pri Olimpiji pa sta največji delež v igri in pri zadetkih prispevali Maja Šon in Mirjana Gojkovič.

Krim Mercator se je tako veselil 17. pokalne lovorike 8in istočasno že dvanajste zapored), drugo mesto so osvojile rokometašice Olimpije, tretje so bile igralke novomeške Krke, četrta pa je bila ekipa Celja Celjskih mesnin.

Za najboljšo vratarko je bila razglašena Branka Zec, najboljša igralka zaključnega turnirja pokala Slovenije je bila Neža Mitruševska, najboljša strelka pa Mojca Derčar.

Izjavi po finalu:

Ljudmila Bodnjeva, igralka Krima Mercatorja: "Zastavljeni cilj smo uresničili, saj pokal ostaja na Krimu. Z vsem spoštovanjem do nasprotnika smo stopili v tekmo, na katero smo se v zadnjem tednu pripravljali. Tekma morda ni bila lepa, imela pa je visok tekmovalni naboj."

Branka Zec, vratarka Olimpije: "Čestitati moram tekmecu in mojim soigralkam za borbeno in visoko motivirano igro. Žal je tako, da pri rokometu na igrišču nismo vedno sami … Če bi danes kakšna odločitev padla v našo korist, bi morda bilo na koncu tudi drugače."