15. 9. 2010

Pokal Pivovarne Union: Celjani zlahka v gosteh proti Veliki Nedelji, prvoligaška derbija visoko dobila Maribor Branik in Loka

V pokalu Pivovarne Union je danes na sporedu enajst tekem šestnajstine finala. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so visoko slavili na gostovanju pri Veliki Nedelji, prvoligaška derbija pa sta se končala z zmagama Maribora Branika in Loke.

Branilci naslova pokalnega zmagovalca Slovenije iz minule sezone, rokometaši Celja Pivovarne Laško, so brez težav slavili na gostovanju pri Veliki Nedelji. Ob polčasu so imeli Celjani samo štiri zadetke prednosti (19:15), na koncu kar štirinajst (42:28), najučinkovitejša pa sta bila Marguč (11 zadetkov) in Gajič (7).

V enem izmed treh prvoligaških derbijev je škofjeloška Loka visoko zmagala v gosteh proti Slovenj Gradcu (35:27), najzaslužnejši za uspeh Gorenjcev pa je bil Dolenec z desetimi zadetki. Drugi prvoligaški dvoboj v dvorani Tabor so dobili igralci domačega Maribora Branika, ki so kar z 29:20 premagali Jeruzalem Ormož. Ob polčasu je bil izid še izenačen (12:12), v nadaljevanju pa so gostitelji (Razgor 8, Batinović 7) povsem zagospodarili na igrišču in prepričljivo nadigrali Ormožane.

Zadnja tekma šestnajstine finala slovenskega pokalnega tekmovanja za moške bo v torek, 28. septembra, ob 19.30, ko se bosta pomerila Šmartno Herz Factor banka in Ribnica Riko hiše.

ŠESTNAJSTINA FINALA POKALA PIVOVARNE UNION:

Datum Ura Domačin Gost Izid
15. 09. 2010 18.00 Alples Železniki Ajdovščina 19:20 (04:11)
15. 09. 2010 19.00 Velika Nedelja Celje Pivovarna Laško 28:42 (15:19)
15. 09. 2010 19.00 Arcont Radgona Brežice 24:31 (12:15)
15. 09. 2010 19.00 Drava Ptuj Krško 23:39 (11:18)
15. 09. 2010 19.00 Slovenj Gradec Loka 27:35 (11:17)
15. 09. 2010 19.00 Maribor Branik Jeruzalem Ormož 29:20 (12:12)
15. 09. 2010 19.00 Mokerc Ig Trimo Trebnje 24:36 (18:20)
15. 09. 2010 19.30 Cerklje Gorenje Velenje 21:48 (08:23)
15. 09. 2010 20.00 Sevnica Cimos Koper 25:34 (14:18)
15. 09. 2010 20.00 Pomurje Grosuplje 25:30
15. 09. 2010 20.30 Radovljica Škofljica 26:29 (08:09)
Žrebanje sodniških parov za 1/16 finala PPUZnani pari šestnajstine finala pokala Pivovarne UnionPred žrebanjem parov pokalnega tekmovanja za moškePokal 2010/11: pri moških 28 klubov, pri ženskah desetPokal Pivovarne Union - sezona 2009/10