18. 9. 2010

Koprčani, Celjani in Škofjeločani visoko zmagali, Slovan se je dobro upiral Gorenju, dvoboj novincev v ligi je dobilo Šmartno

V drugem krogu v prvi slovenski ligi za moške je so za tri visoke zmage poskrbeli rokometaši Celja Pivovarne Laško, Cimosa in Loke. Gorenje se je v Rdeči dvorani precej namučilo s Slovanom, Ribničani so doma tesno premagali Trimo, dvoboj novincev v ligi pa je dobilo Šmartno.

Cimos se je v dvorani Bonifika v prvem polčasu precej mučil z Mariborom Branikom, ki je že v tem delu igre zaradi poškodbe ostal brez Hrvata Damirja Batinovića. V drugem so Koprčani postavili stvari na svoje mesto in na prvi tekmi pred domačimi gledalci v letošnji sezoni visoko zmagali (33:22).

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so po gostovanju v Trebnjem še drugič zapored igrali v gosteh, brez težav pa so opravili z Jeruzalemom Ormožem (42:31). Pivovarje zaradi kazni ni vodil trener Zvonimir Serdarušić, prvič je zaigral Hrvat Petar Metličić, strelsko pa sta bila razpoložena krilna igralca Dragan Gajič in Luka Žvižej, ki sta skupaj dosegla kar 21 zadetkov.

Gorenje je v Rdeči dvorani proti Slovanu po prvem polčasu vodilo s petimi zadetki prednosti (17:12). Toda Ljubljančani so se po treh zaporednih izključitvah na domači strani približali samo na zadetek zaostanka, dramatična končnica pa je spet pripadla Velenjčanom (31:27). Po presenetljivi zmagi v prvem krogu proti Ormožanom je Slovenj Gradec še drugič zapored igral pred domačimi gledalci, toda gostujoča Loka je bila premočan nasprotnik (35:24).

Med tremi klubi, ki v prvih dveh krogih še niso okusili slasti zmage, je tudi Trimo, ki je izgubil na gostovanju v Ribnici (28:30). Dvoboj novincev v ligi v dvorani Pungrt je dobil domači klub Šmartno Herz Factor banka z 32:29, čeprav je ob polčasu zaostajal za štiri zadetke.

1. SRL za moške, 2. krog:

Cimos Koper - Maribor Branik 33:22 (12:11; Bombač in Brumen po 6; Razgor 7, Ivančič 4)

Jeruzalem Ormož - Celje Pivovarna Laško 31:42 (14:20; Sok 6, Gorenšek 5; Gajič 11, Žvižej 10)

Ribnica Riko hiše - Trimo Trebnje 30:28 (16:14; Ljubanović in Ošlak po 9; St. Skube 9)

Šmartno Herz Factor banka - Krka 32:29 (14:18; Kogovšek 8, Gradišek 6; Sirk 8, Leban 7)

Gorenje Velenje - Slovan 31:27 (17:12; Gams 8, Golčar 6; Božović 6, Čemas in Skušek po 5)

Slovenj Gradec - Loka 24:35 (11:17; Merdanović 7; Dolenec 7, Jamnik 6)

Vrstni red po 2. krogu: Cimos Koper, Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje po 4 točke, Loka, Slovan, Maribor Branik, Šmartno Herz FB, Ribnica Riko hiše in Slovenj Gradec po 2, Trimo Trebnje, Krka in Jeruzalem Ormož po 0.