24. 9. 2010

Slovenj Gradec presenetil Slovana v Ljubljani

V tretjem krogu v prvi slovenski ligi so rokometaši Slovana na Kodeljevem gostili Slovenj Gradec. Tekma se je po dramatični končnici končala z minimalno zmago gostov s Koroške s 33:32.

Na Kodeljevem so bili igralci Slovenj Gradca večino tekme boljši nasprotnik, saj so v prvem polčasu nekajkrat vodili s tremi zadetki prednosti, na začetku drugega pa že s štirimi (19:15). Ljubljančani so jih kljub temu ujeli pri 26:26, po izenačenju na 27:27 pa so gostje naredili delni izid 4:0 in povedli z 31:27. Šest minut pred koncem je bilo še 33:30 za Korošce, nato pa je spet zablestel njihov vratar Domen Ošlovnik.

Najprej je ustavil strel Janeza Skuška s sedmih metrov, pri Slovanovem zaostanku za zadetek (32:33 v 58. minuti) pa še "zicer" Branimirju Koloperju. Po napaki Slovenj Gradca je Slovan krenil v zadnji napad, sedem sekund pred koncem pa so gostujoči rokometaši ostali brez izključenega Izudina Mujanovića. Kljub številčni premoči Slovan ni uspel izpeljati napada za izenačenje, strel Janka Božovića z devetih metrov po izteku igralnega časa pa ni našel poti v Ošlovnikov gol.

1. SRL za moške, 3. krog:

Slovan – Slovenj Gradec 32:33 (13:15; Čemas 9, Skušek 6; Merdanovič 10, Sovič 7)

Celje Pivovarna Laško – Ribnica Riko hiše 39:29 (23:14; Žvižej, Gajič in Rnić po 6; Ošlak 8, Abrahamsberg in Nikolič po 6)