12. 12. 2011

Danke šele po podaljšku izločile Japonsko, Hrvatice tesno ugnale Romunijo, Francija se je namučila s Švedsko, Brazilke zlahka med osem

Znane so še zadnje štiri udeleženke četrtfinala SP v Braziliji. V osmini finala so Hrvatice v dramatični končnici premagale Romunijo (28:27), Francozinje so bile za uvrstitev med osem najboljših uspešnejše od Švedske (26:23), Danke so šele po podaljšku izločile Japonsko (23:22), Brazilke pa so zlahka opravile s Slonokoščeno obalo (35:22).

Pari četrtfinala (sreda, 14. december 2011) so: Rusija - Francija, Angola - Danska, Hrvaška - Norveška in Španija - Brazilija.

ROMUNIJA - HRVAŠKA (27:28): Do izida 8:6 v 12. minuti so Hrvatice ves čas vodile (največ s tremi zadetki), toda po delnem izidu 4:0 so si Romunke priigrale prvo prednost. V 21. minuti je njihov naskok prvič znašal že tri zadetke (14:11), kljub temu, da so hrvaške rokometašice zmanjšale le na gol zaostanka (14:15), pa je Romunija prvi polčas dobila z 18:15. V prvi minuti drugega polčasa so Romunke povišale na 19:15, vendar so Hrvatice v sedmih minutah dosegle pet zadetkov zapored (brez prejetega gola) in povedle z 20:19.

Nato je sledilo kar šest zaporednih izenačenj (od 20:20 do 25:25), pet minut pred koncem pa je Romunija povedla s 27:25 in bila na pragu uvrstitve v četrtfinale SP. Toda naše južne sosede so v 58. minuti izsilile izključitev na romunski strani in izkoristile sedemmetrovko za vodstvo z 28:27 (od treh zaporednih golov je dva dosegla Krimova igralka Kristina Franić), Romunke pa so zapravile zadnji napad za morebitno izenačenje in napredovanja med osem najboljših na svetu se je veselila Hrvaška (28:27).

ŠVEDSKA - FRANCIJA (23:26): Švedinje, nasprotnice Slovenk v kvalifikacijski skupini za nastop na EP 2012 na Nizozemskem, so bile na tekmi proti aktualnim svetovnim podprvakinjam Francozinjam v prvem polčasu boljši nasprotnik. Razen dveh izenačenj (5:5 in 6:6) so imele ves čas prednost od zadetka do treh, s tremi goli razlike (15:12) pa se je končalo tudi prvih trideset minut četrtfinalne tekme v Sao Paulu.

V drugem polčasu je imela Švedska že štiri zadetke naskoka (17:13 in 18:14) in kazalo je na njihov uspeh proti Francozinjam, ki so v junijskih dodatnih kvalifikacijah za SP v Braziliji izločile Slovenijo. A pri švedskem vodstvu z 21:18 v 46. minuti je Franija v naslednjih osmih minutah poskrbela za delni izid 6:0 in povedla s 24:21. Dve minuti pred koncem tekme so se Švedinje približale le na 23:24, toda nasprotnice so z dvema zaporednima goloma tehtnico dokončno prevelile na svojo stran (26:23).

DANSKA - JAPONSKA (23:22): Odločitev o potniku v četrtfinale je padla šele po podaljšku, minimalne zmage z zadetkom razlike pa so se veselile Danke. V prvem polčasu sta se reprezentanci menjavali v vodstvu, najvišja prednost za eno ali drugo ekipo pa je znašala dva zadetka. Kljub odlični predstavi danske vratarke Christine Pedersen (22 obramb) so v drugem polčasu prevladovale Japonke, ki so imele v končnici dvakrat po tri gole prednosti: 18:15 v 54. minuti in 19:16 dve minuti kasneje.

Toda rokometašice iz dežele vzhajajočega sonca do konca rednega dela tekme niso več zadele v polno, Skandinavke pa so z delnim izidom 3:0 izsilile podaljšek (19:19), potem ko so izenačujoči zadetek dosegle s sedemmetrovke po izteku regularnega časa igre. Po izenačenju na 20:20 so Danke v 64. minuti povedle z 22:20, toda dve minuti pred koncem podaljška so japonske rokometašice znova izenačile (22:22). Zmagoviti zadetek za Dansko je v 69. minuti dosegla Trine Troelsen, s šestimi zadetki najboljša strelka svoje reprezentance, in ekipi priigrala napredovanje v osmino finala.

BRAZILIJA - SLONOKOŠČENA OBALA (35:22): Pred več kot 4000 gledalci gostiteljice SP niso imele težav s Slonokoščeno obalo, ki se je bolj ali manj enakovredno upirala le do zaostanka z 8:11 v 24. minuti. V končnici prvega polčasa so Barzilke dosegle štiri zadetke zapored in na odmor odšle z visoko prednostjo sedmih golov (15:8).

Že po šestih minutah igre v drugem polčasu je imela brazilska reprezentanca prvič "plus deset" (19:9), neustavljivi pa sta bili predvsem Alexandra Do Nacimento (10 zadetkov iz 14 strelov) in Eduarda Amorim (strel 6-8). Kljub visoki razliki Brazilke niso popuščale, ampak so še naprej neusmiljeno polnile mrežo reprezentance Slonokoščene obale. Končni izid (35:22) je domači izbrani vrsti prinesel tudi najvišjo razliko na tekmi (13 zadetkov), Brazilijo pa v četrtfinalu čaka obračun s Španijo.

PARI IN IZIDI OSMINE FINALA:

Nedelja, 11. december 2011:

Rusija - Islandija 30:19 (15:12; Postnova 7, Bliznova 4; Knutsdottir 4, Palsdottir in Stefansdottir po 3)

Južna Koreja - Angola 29:30 (13:13; Choi 10, Kim in Jung po 6; L. Kiala 7, M. Kiala 6)

Norveška - Nizozemska 34:22 (15:11; Loke 8, Sulland in Kurtović po 5; Bont in van der Heijden po 5)

Črna gora - Španija 19:23 (9:11; Jovanović 5, Knežević 4; Pinedo 7, Mangue 6)

Ponedeljek, 12. december 2011:

Švedska - Francija 23:26 (15:12; Torstenson in Gullden po 5; Baudouin 6, Pineau 5)

Romunija - Hrvaška 27:28 (18:15; Chirila 6, Fiera 5; Penezić 6, Franić 5)

Danska - Japonska 23:22 po podaljšku (19:19, 9:11; Troelsen 6, Norgaard in Larsen po 3; Fuji 8, Kamimači 4)

Brazilija - Slonokoščena obala 35:22 (15:8; Nascimento 10, Amorim 6; Mambo 8, Dosso 4).

Španija, Norveška, Angola in Rusija prve četrtfinalistke svetovnega prvenstva v BrazilijiNa svetovnem prvenstvu za ženske v Braziliji znane vse udeleženke osmine finalaHrvatice z zadetkom razlike premagale Švedsko, Brazilke proti Romuniji dosegle že četrto zmagoRusinje na SP v Braziliji še naprej zmagujejo, Nemčija je izgubila tudi proti IslandijiRusija, Brazilija, Danska in Švedska po treh krogih SP v Braziliji še brez izgubljene točkeNa SP v Braziliji po dveh krogih osem reprezentanc s popolnim točkovnim izkupičkomČrnogorke z zmago proti favorizirani Nemčiji poskrbele za presenečenje na SP v BrazilijiRuske rokometašice bodo v Braziliji lovile že četrti zaporedni naslov svetovnih prvakinjV Londonu odprli dvorano, v kateri bo na olimpijskih igrah 2012 potekal rokometni turnirŽenska članska reprezentanca Slovenije se je zbrala na petdnevnih pripravah v LjubljaniŠvedinje, nasprotnice Slovenk v kvalifikacijah za EP 2012, tretje na močnem turnirju na Norveškem