25. 6. 2011

Slovenski kadeti so nastop na mednarodnem turnirju v Švici začeli s porazom proti Nemčiji

Moška kadetska reprezentanca Slovenije je nastop na močnem mednarodnem turnirju Sympany Cup v Švici začela s porazom. V prvem krogu jo je premagala Nemčija z 32:26 (17:11).

Nemška reprezentanca, ki je bila polfinalist na zadnjem evropskem prvenstvu v Črni gori, je bila na tekmi v Klotnu boljši nasprotnik. Že ob polčasu si je proti Sloveniji, ki je nastopila v oslabljeni zasedbi, priigrala šest zadetkov prednosti (17:11), s takšno razliko pa se je tekma tudi končala (32:26).

Poleg tega so Nemci izkoristili vse svoje sedemmetrovke (7-7, Slovenija 4-2), slovenska reprezentanca pa je na kazenski klopi preživela kar 14 minut (Nemci le šest minut).

Slovenija je proti Nemčiji nastopila v naslednji zasedbi: Zaponšek (5 obramb), Hvala Stojanovič (3 obrambe), Borovnik 3, Bradeško, Cehte 7, Gerič, Fidel 2, Verdinek 4, Blagotinšek 1, Slobodnik, Cingesar 3, Potočnik, Sašek, Šoštarič 3, Špende 3, Žabič.

Na močnem mednarodnem turnirju v Švici (Sympany Cup) poleg gostiteljev in Slovenije nastopata še reprezentanci Nemčije in Francije.