26. 6. 2011

Igralci reprezentance Slovenije letnika 1994 in mlajših na gostovanju visoko premagali Avstrijce

Moška reprezentanca Slovenije letnika 1994 in mlajših (U-17) je odigrala pripravljalno tekmo z Avstrijo. V Trofaiachu so slovenski rokometaši po velikem preobratu v drugem polčasu premagali gostitelje s 35:30 (14:18).

Avstrija – Slovenija 30:35 (18:14)

Trofaiach – Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Hofer in Schmidhuber (oba Avstrija).

Slovenija: Žekar (2 obrambi), Jelaš (8 obramb), Vovk, Ban 1, Ovniček 7, Gjerek 8 (3), Fižuleto 1, Lapajne 1 (1), Maroh 4, Okleščen 3 (1), Jurečič 3, Kodrin, Levanič 3, Bogdanovič Jenko 1, Suholežnik, Košir 3, Kodrič; trener: Saša Prapotnik.

Sedemmetrovke: Avstrija 4 (4), Slovenija 6 (5).

Izključitve: Avstrija 10 minut, Slovenija 6 minut.

Rdeči karton: Suholežnik (Slovenija, 34. minuta).

Začetek sosedskega dvoboja v Trofaiachu ni obetal takšnega razpleta, kajti po dobrih dvajsetih minutah so imeli Avstrijci že pet zadetkov prednosti (14:9). Toda mladi Slovenci, ki so pri vodstvu s 6:5 zapravili kar nekaj napadov z dvema igralcema več, so se v zadnjem delu prvega polčasa približali gostiteljem le na zadetek zaostanka (13:14).

Toda prav v zadnjih minutah pred odmorom so Slovenci naredili nekaj napak, kar so nasprotniki dobro izkoristili in prvi polčas dobili s štirimi zadetki naskoka (18:14). Poleg tega je Slovenija že v četrti minuti drugega polčasa ostala brez Suholežnika, ki je zaradi grobega prekrška dobil rdeči karton in je moral predčasno z igrišča na tribuno.

Kljub temu je na tekmi v Trofaiachu sledil velik preobrat, za katerega so poskrbeli Slovenci. Po delnem izidu 8:3 so si v 41. minuti najprej priigrali minimalno prednost (22:21), osem minut pred koncem pa je bilo na semaforju že 30:26 za goste.

Po nekaj napakah v slovenski igri so se Avstrijci približali le na zadetek zaostanka (30:31). Toda v končnici tekme je reprezentanca Slovenije dosegla štiri zadetke zapored in na koncu visoko zmagala s 35:30.