21. 7. 2011

Slovenci z granitno obrambo premagali tudi Srbe in predčasno potrdili prvo mesto v skupini

Moška mladinska reprezentanca Slovenije je na četrti tekmi v skupini A na svetovnem prvenstvu v Grčiji dosegla še četrto zmago. Visoko je premagala Srbijo (28:19) in si že krog pred koncem zagotovila prvo mesto v skupini.

Slovenija - Srbija 28:19 (15:9)

Solun - Dvorana PAOK, gledalcev: 300, sodnika: Cacador in Nicolau (oba Portugalska).

Slovenija: Lesjak (21 obramb, 1 x 7m), Taletovič, Perovšek, Cingesar, Marguč 7, Šoštarič 1, Gaber 3, Poklar 4, Smolnik, Zarabec 4, Poteko, Mačkovšek 1, Medved 2, Papež 3, Nosan 2, Jelovčan 1; selektor: Ivezič.

Srbija: Milić 7 (obramb), Ivanišević (4 obrambe), Jokić, Pantelić, Pušica, Mešter 1, Dragaš, Dimitrijević 2, Markez 1, Ilić 8, Pavić 3, Nenadić 1, Čirić, Nikolić 2, Golubović 1, Zelenović; selektor: Butulija.

Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Srbija 3 (2).

Izključitve: Slovenija 14 minut, Srbija 8 minut.

Tudi po četrtem krogu v skupini A ostajajo slovenski mladinci neporaženi. Za Tunizijo, Čilom in Norveško so tokrat visoko premagali Srbijo (28:19): s četrtim parom točk so predčasno osvojili prvo mesto v skupini in si hkrati v osmini finala v nedeljo priigrali tekmo s četrtouvrščeno reprezentanco iz skupine B.

Moštvo selektorja Slavka Iveziča je tudi dvoboj s Srbijo začelo odločno in odlično ter z izvrstno obrambo povsem razorožilo nasprotnike. Srbski mladinci so se vsaj približno enakovredno upirali do zaostanka s 6:8, toda po delnem izidu 7:1 so imeli Slovenci v 26. minuti že osem zadetkov prednosti (15:7).

Prvih trideset minut je Ivezičeva četa dobila s šestimi zadetki prednosti (15:9), tudi v nadaljevanju pa Srbija ni uspela streti granitne slovenske obrambe in fantastičnega vratarja Urbana Lesjaka, ki je zbral kar 21 obramb. Prednost v slovensko korist je naraščala in po dveh zaporednih zadetkih Tineta Poklarja je v 57.minuti znašala že deset zadetkov.

Pomembno zmago proti Srbiji, s katero si je Slovenija dokončno priigrala prvo mesto v skupini A,  je naša reprezentanca dosegla brez poškodovanega Žige Mlakarja. V zadnjem (petem) krogu predtekmovanja se bo slovenska reprezentanca v petek, 22. julija 2011, ob 17.30 pomerila s Francijo.

Urban Lesjak, vratar reprezentance Slovenije: 'Spet smo prikazali odlično predstavo, ki nam vliva še dodatno samozavest pred nadaljevanjem svetovnega prvenstva. Kljub temu, da smo že osvojili prvo mesto v skupini, tudi proti Franciji kakršne koli kalkulacije za nas ne pridejo v poštev. Tudi na zadnji tekmi v skupini A bomo naredili vse, kar je v naši moči, da ostanemo neporaženi. To pomembno zmago podarjamo Žigi Mlakarju in mu želimo čimprejšnje okrevanje.'

Vrstnı red v skupını A po 4. krogu: Slovenıja 8, Tunızıja 6, Francıja 5, Norveška 3, Srbıja 2, Čıle 0.