26. 7. 2011

Polfinalisti SP Danska, Tunizija, Egipt in Nemčija

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v Grčiji so znani vsi štirje polfinalisti. To so Danska, Tunizija, Egipt in Nemčija, v boju za uvrstitev od 5. do 8. mesta pa bodo igrale Švedska, Španija, Slovenija in Francija.

Tunizijci so osem minut pred koncem zaostajali za Španci s 26:27, a so nato naredili delni izid 4:0. Španci so po treh zaporednih zadetkih izenačili dobro minuto pred koncem (30:30), tunizijski igralec Boussaha pa je zmagoviti zadetek dosegel slabih trideset sekund pred zadnjim znakom sirene.

Na skandinavskem dvoboju med Dansko in Švedsko je bil izid na začetku zadnje minute izenačen (27:27). Zadnji napad na tekmi so imeli Danci, zadetek za uvrstitev v polfinale (svoj edini na tekmi) pa je štiri sekunde pred zadnjim znakom sirene dosegel Saad. Nemci so odpor Francozov po izenačenem prvem polčasu (12:12) strli v drugem delu.

Polfinalna para (četrtek, 28. julij 2011) sta Danska - Tunizija in Egipt - Nemčija, v skupini od 5. do 8. mesta pa bosta najprej na sporedu tekmi (v sredo, 27. julija 2011) Švedska - Španija in Slovenija - Francija.