12. 8. 2011

Svetovno prvenstvo za kadete: Slovenija v drugem krogu izgubila proti Hrvaški

V drugem krogu v skupini A na svetovnem prvenstvu v Argentini se je moška kadetska reprezentanca Slovenije pomerila s Hrvaško. Uspešnejši so bili mladi Hrvati, ki so po izenačeni igri tesno zmagali s 26:24 (12:10).

Slovenija - Hrvaška 24:26 (10:12)

Mar del Plata - Športna dvorana Malvinas, sodnika: Al Suwaidi in Bamatraf (oba Katar).

Slovenija: Žitnik (9 obramb), Zaponšek (3 obrambe), Žabič, Cehte 4, Gorela, Cingesar 1, Špende 1, Šoštarič 9, Potočnik 3, Sendelbah, Verdinek, Bradeško, Borovnik 2, Slobodnik, Blagotinšek, Fidel 4.

Hrvaška: Ivić (12 obramb), Ašanin, Štembal 2, Buvinić, Mišković 1, Kaleb 9 (3), Smojver, Herceg 3, Senta 1, Sršen, Pavlović 2, Miličević 2, Čelić, Šebetić 6, Mandalinić, Vidaček.

Sedemmetrovke: Slovenija 0, Hrvaška 3 (3).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Hrvaška 4 minute.

Po neodločenem izidu proti Srbiji (27:27) v prvem krogu svetovnega prvenstva v Argentini se je moška kadetska reprezentanca Slovenije v drugem srečala s Hrvaško. Po izenačeni igri so se zmage s 26:24 veselili hrvaški kadeti, Slovence pa v tretjem krogu v soboto, 13. avgusta 2011, čaka obračun z Bahrajnom.

Slovenska izbrana vrsta je po petih zaporednih izenačenjih (od 1:1 do 5:5) in vodstvu Hrvaške s 6:5 v dveh minutah in pol naredila delni izid 4:0 in povedla z 9:6. V 22. minuti je moštvo selektorja Tomaža Juršiča še vedno vodilo z 10:8, toda v končnici prvega polčasa so Hrvati dosegli štiri zadetke zapored (Slovenija nobenega) in na odmor odšli z vodstvom 12:10.

Predvsem po zaslugi strelsko razpoloženega dvojca Ante Kaleb in Luka Šebetić (skupaj sta dosegla kar 15 zadetkov) si je Hrvaška, aktualni svetovni prvak v tej starostni kategoriji, v 39. minuti priigrala pet zadetkov prednosti (17:12). Enaka razlika je bila tudi sredi drugega polčasa (20:15), a je slovenskim kadetom (blestel je Mario Šoštarič z devetimi zadetki iz enajstih poskusov) po delnem izidu 5:0 osem minut pred koncem uspelo izenačiti na 20:20.
Hrvati so nato povedli z 22:20, po vodstvu z 22:21 pa so trikrat zapored zadeli v polno in v 58. minuti imeli štiri zadetke prednosti (25:21). Slovenska reprezentanca je v minuti in pol prav tako dosegla tri zadetke in se 22 sekund pred koncem približala samo na gol zaostanka (24:25). Toda Hrvaška je v zadnjem napadu izsilila sedemmetrovko, ki jo je v zadnji sekundi uspešno izvedel Kaleb in svojemu moštvu priigral pomembno zmago.

Na drugi tekmi drugega kroga v skupini A je Srbija premagala Bahrajn z 29:21 (11:11). Bahrajn je v prvem krogu SP presenetljivo remiziral s Švedsko (27:27), z enakim izidom pa sta se razšli tudi reprezentanci Slovenije in Srbije.

RAZPORED IN IZIDI TEKEM SLOVENIJE - SKUPINA A (ure so po slovenskem času):

1. krog (sreda, 10. avgust 2011, ob 22.00): Slovenija - Srbija 27:27 (13:11)

2. krog: (četrtek, 11. avgust 2011, ob 23.30): Slovenija - Hrvaška 24:26 (10:12)

3. krog (sobota, 13. avgust 2011, ob 22.00): Slovenija - Bahrajn

4. krog (ponedeljek, 15. avgust 2011, ob 21.00): Slovenija - Švedska.