26. 6. 2013

Moška reprezentanca Slovenije na sredozemskih igrah v Turčiji igrala neodločeno s Tunizijo

Varovanci selektorja Borisa Deniča so na svoji zadnji tekmi v skupini B na sredozemskih igrah v Turčiji igrali proti Tuniziji in kljub neodločenemu izidu (32:32) ostajajo v boju za polfinale. Toda Slovenci so za uvrstitev med štiri najboljše reprezentance odvisni od razpleta jutrišnjih tekem Egipt - Tunizija in Hrvaška - Grčija.

SLOVENIJA – TUNIZIJA 32:32 (17:17)

Mersin – Športna dvorana, sodnika: Bamutref in Al Suwaidi (oba Katar).

Slovenija: Lesjak (2 obrambi), Ferlin (9 obramb), Bundalo 2, Nosan, Čemas, Šoštarič, Poteko 1, Bombač 3, Mačkovšek 6, Dolenec 3, Razgor 7, Cingesar 1, St. Skube 4, Marguč 5 (1), Papež.

Tunizija: Tejouri (3 obrambe), Wassim (3 obrambe), Hedoui 2, Toumi 2 (1), Jaballah 1, Souissi, Bannour 8, K. Alouini 4, Bhar 1, Jallouz 6 (1), Sanai 2, Ben Salah, Boughanmi, Hammed 4, Chouiref 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 2 (1), Tunizija 3 (2).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Tunizija 10 minut.

Slovenci so že v četrti minuti povedli s 3:0, nato pa imeli ves čas prednost od enega do treh golov. Tunizijci, ki nastopajo v skoraj najboljši igralski zasedbi, so jih ujeli pri izidu 11:11 v 19. minuti, nato pa si priigrali prvo vodstvo z dvema zadetkoma razlike (16:14 v 25. minuti).

Po šestih izenačenjih v prvem polčasu sta reprezentanci tudi na odmor odšli brez zmagovalca, v drugem pa so Slovenci zaostanek s 17:19 preobrnili v vodstvo z 22:21, a so Tunizijci v 41. minuti spet vodili s 24:22. V nadaljevanju je imela Tunizija še trikrat plus dva (26:24, 27:25 in nazadnje pri 31:29 v 57. minuti), nato pa je sledila dramatična končnica.

Čeprav je Slovenija zaostajala z 29:31, so zatem Staš Skube, Gašper Maruč in Simon Razgor poskrbeli za delni izid 3:0 in vodstvo z 32:31 pol minute pred koncem tekme. Na nasprotni strani je za izenačenje na 32:32 zadel Amine Bannour, z devetimi zadetki najboljši strelec tekme. Slovencem je za zadnji napad ostalo devet sekund, a jim ni uspelo doseči zmagovitega zadetka.

V boju za polfinale so tako slovenski rokometaši odvisno od razpleta jutrišnjih (četrtek, 27. junij) tekem Grčija - Hrvaška in Tunizija - Egipt.

Trenutni vrstni red: 1. Slovenija 5 točk (4 tekme), 2. Egipt 4 (3 tekme), 3. Hrvaška 4 (3 tekme), 4. Tunizija 3 (3 tekme), 5. Grčija 0 (3 tekme).