14. 9. 2013

Jeruzalem Ormož - Maribor Branik 18:31 (9:19)

Maribor Branik je v drugem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegel drugo zaporedno zmago. Mariborčani so gostovali pri Jeruzalemu Ormožu in zmagali kar s 13 zadetki razlike - končni izid je bil 31:18 (19:9).

JERUZALEM ORMOŽ - MARIBOR BRANIK 18:31 (9:19)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 200, sodnika: Nahtigal in Smolko.

Jeruzalem Ormož: Belec, T. Cvetko, Poznič, Kolmančič 3 (2), Žižek, B. Cvetko, Bogadi 2, R. Cvetko, Radujkovič 3, B. Čudič 5 (4), Gregorc 1, Mavrič, Šišmanovič 1, Mesarič 3, Rajšp, Štumberger, Kirič.

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič 2, Malinović 3, Žmavc, Špelić, Jamnik, Poklar 2, Razgor 5 (1), Kodrin 1, Hrastnik 3, Fidel, Zarabec 8 (3), Kleč 3, Sok 4.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 9 (6), Maribor Branik 4 (4).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 4 minute, Maribor Branik 12 minut.

Mariborski rokometaši so v uvodnem krogu z velikimi težavami doma premagali Trebanjce (26:25), v drugem krogu pa so zlahka osvojili novi točki. Na gostovanju v Ormožu so vse dvome o zmagi razrešili v prvem polčasu, v nadaljevanju pa svojo prednost le še oplemenitili.

V "enosmerni tekmi" so bili rokometaši iz štajerske prestolnice vsaj za dva razreda boljši tekmeci, tako da je njihov trener Marko Šibila v ogenj poslal vse svoje varovance in dokaj enakovredno porazdelil minutažo med njimi. Najbolj učinkovit je bil Miha Zarabec z osmimi goli, v domači pa je Bojan Čudič dosegel pet zadetkov.

Ormoška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Novem mestu, mariborska pa bo gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 21. septembra.