21. 9. 2013

Gorenje v prvem krogu evropske lige prvakov na domačem igrišču premagalo Drott Halmstad

Igralci Gorenja so se v prvem krogu skupine D v evropski ligi prvakov v domači Rdeči dvorani pomerili s švedskim klubom Drott Halmstad. Aktualni slovenski prvaki so se precej namučili z gosti, vendar so na koncu vseeno slavili s 35:33 (19:16).

GORENJE - DROTT HALMSTAD 35:33 (19:16)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 850, sodnika: Bonifert in Olah (oba Madžarska).

Gorenje Velenje: Taletovič, B. Burić, N. Cehte 2, Medved 2, S. Burić 2, Cingesar, K. Cehte 12, Skube 4, Šoštarič 8, Papež 4, Vrečer, Dobelšek, Gams, Nosan, Oštir, Dujmovič 1 (1), Bećiri.

Drott Halmstad: Bladh, Eberling, Olsson 1, Stenmalm 5, Karlssson 1, Bystedt 3, Stenberg 3, Lofgren 2, Persson 5, Adolfsson 5, Halen 7 (1), Hallen 1, Andersson, Linnell, Sivertsson.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (1), Drott Halmstad 2 (1).

Izključitve: Gorenje Velenje 10 minut, Drott Halmstad 6 minut.

Po vodstvu Švedov z 2:1 so Velenjčani dosegli tri zadetek zapored in v peti minuti povedli s 4:2, enaka razlika pa je bila tudi tri minute kasneje (6:4). Toda Drott je hitro izenačil na 6:6, Gorenje je spet povedlo z 10:8 v 14. minuti, toda po delnem izidu 3:0 so rezultatsko pobudo znova prevzeli gostje.

Do konca prvega polčasa so slovenski prvaki ves čas vodili z zadetkom ali dvema prednosti, blestel pa je Klemen Cehte, ki je že v prvem polčasu dosegel kar sedem zadetkov. Tik pred odhodom na odmor je ekipa trenerja Ivana Vajdla dosegla tudi najvišjo prednost v prvih tridesetih minutah, potem ko je po cepelinu s Klemnom Cehtetom zadel Niko Medved za 19:16.

Na začetku drugega polčasa je razlika v korist Gorenja znašala od dveh do treh zadetkov, v 37. minuti pa se je švedski prvak približal samo na minus ena (22:23). Klemen Cehte in Mario Šoštarič sta poskrbela za vodstvo s 25:22, v 43. minuti pa so imeli gostitelji prvič na tekmi plus štiri (28:24).

Toda mladi igralci Drotta se niso predali, trikrat zapored so zadeli v polno in Gorenje je v 46. minuti vodilo samo še z 28:27. Mario Šoštarič in Jernej Papež sta se nato vpisala med strelce za 30:27, svoje pa je prispeval tudi vratar Emir Taletovič.

Kljub temu Drott ni popuščal in po zaostanku z 29:32 je dobri dve minuti pred koncem razliko zmanjšal le na en gol (31:32). Toda na začetku 59. minute je zadel Jernej Papež, po zapravljenem švedskem napadu pa je Klemen Cehte v zadnji minuti najprej povišal na 34:31, nato pa s svojim dvanajstim zadetkom še za 35:32 in dragoceni točki sta ostali v Rdeči dvorani.

Slovenski prvak bo naslednjo tekmo igral v četrtek, 26. septembra, ko se bo v gosteh pomeril z nemško ekipo HSV Hamburg. Branilec prvega mesta v najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini je v uvodnem krogu v gosteh premagal špansko ekipo Naturhouse La Rioja s 33:24.