28. 9. 2013

Krško - Sviš Ivančna Gorica 26:26 (13:11)

V Krškem sta se v četrtem krogu v 1. NLB Leasing ligi pomerila zadnjeuvrščena kluba na lestvici. Krško in Sviš iz Ivančne Gorice sta osvojila prvi točki v tej sezoni, saj se je tekma končala z neodločenim izidom 26:26 (13:11).

KRŠKO - SVIŠ IVANČNA GORICA 26:26 (13:11)

Krško - Športna dvorana SŠ Krško, gledalcev: 250, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Kozina).

Krško: Polutnik, Žitnik, Vovk 1, Jazbec 1, Dular, Ban, Kodrič 1, Sobotič 2, Kučič 2, Sikošek Pelko, Miklavčič 8, Majerle 3, Čanžar 4 (2), Koprivc, Zoran 3, Omerzel 1.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Medved, Polak, Potokar 2 (2), Zavodnik 4, Muhovec 3, S. Stopar, Pekolj 4, Bučar, Kalabić 7, Slapničar, Marinčič, Sašek 5, G. Stopar, Sendelbah 1, Šuntajs.

Sedemmetrovke: Krško 2 (2), Sviš Ivančna Gorica 2 (2).

Izključitve: Krško 10 minut, Sviš Ivančna Gorica 8 minut.

V izenačenjem srečanju, ekipi sta tokrat osvojili sploh prve točke v prvenstvu, so imeli v prvem polčasu nekaj več pobude domači, ki pa si niso priigrali večje prednosti. Vodili so s 6:4 in 11:8, tik pred koncem polčasa pa so povedli s 13:10.

V drugem delu so bili nevarnejši gostje, ki so najprej izid izenačili, nato pa počasi višali prednost. Vodili so že z 21:16, a so se domači vrnili v igro. Ekipi sta bili poravnani na 23:23. V zadnjih minutah tekme so v vodstvo spet prešli gostje, a so bili premalo zbrani za končno zmago.

Z osmimi goli je bil pri Krškem najboljši Tomaž Miklavčič, pri Svišu iz Ivančne Gorice pa Elvir Kalabič.

Krško bo v naslednjem krogu v petek, 4. oktobra, gostoval v Mariboru, Sviš pa bo dan kasneje gostil Ribnico Riko hiše.