28. 9. 2013

Sevnica - Krka 20:33 (10:15)

Igralci Sevnice so v četrtem krogu v 1. NLB Leasing ligi doživeli visok poraz v domači dvorani. Povsem jih je nadigrala Krka iz Novega mesta, ki je bila na koncu uspešnejša kar s 33:20 (15:10).

SEVNICA - KRKA 20:33 (10:15)

Sevnica - Dvorana OŠ Sava Kladnika, gledalcev: 300, sodnika: Backovič in Palačkovič (oba Ljubljana).

Sevnica: Bratanovič, Flajs 2, Dražetič 8 (6), Gorenjak 2, Brečko, Đurđević, Ošlovnik, Brzin, Ciglar, Kuhar 1, Grušovnik, Kozole, Brilej 2, Pernovšek, Fižuleto 3, Bezgovšek, Gjerek 2.

Krka: Štangelj, Maričič, Zaponšek, Jurečič 3, Suholežnik 2, Lavrič 1, Didovič, Okleščen 1, Irman 1, Špende 9 (1), Svetelšek 5 (1), Grubar, Jakše, Klobčar 2, Cvikl 1, Borovnik 7, Adamič 1.

Sedemmetrovke: Sevnica 7 (6), Krka 6 (2).

Izključitve: Sevnica 12 minut, Krka 18 minut.

Krka se je z današnjo zmago odlepila s spodnjega dela prvenstvene lestvice, svojo namero po zmagi v gosteh pa je nakazala že kmalu po začetku tekme, ko si je začela nabirati prednost, ki je do konca ni izpustila iz rok. Gostitelji so vodili le pri izidu 1:0.

Varovanci trenerja Slavka Iveziča so od prve minute tekme krenili napadalno, si prvo večjo prednost priigrali pri izidu 4:8, nato pa ob polčasu vodili že za pet golov. Razlika je tudi v drugem delu tekme rasla iz minute v minuto.

Čeprav gostje s črte sedmih metrov niso bili najbolj natančnih, v šestih poskusih so zadeli le dvakrat, so nekaj minut pred koncem vodili že s plus 10 (29:19). Srečanje je bilo tako odločeno že veliko pred koncem.

Pri domačih je bil z osmimi goli najboljši Alen Dražetič, v ekipi Krke jih je Aleksander Špende prispeval devet, Matjaž Borovnik pa sedem.

Sevniška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala pri Slovanu v Ljubljani, novomeška pa bo gostila Istrabenz Pline Izolo. Obe tekmi bosta v soboto, 5. oktobra.