25. 4. 2015

Riko Ribnica - Slovenj Gradec 2011 36:30 (18:15)

Ribničani so v 25. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegli šestnajsto prvenstveno zmago v tej sezoni. Pred domačimi gledalci so bili boljši od ekipe Slovenj Gradec 2011 s 36:30 (18:15).

RIKO RIBNICA - SLOVENJ GRADEC 2011  36:30 (18:15)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 150, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 9 (4), Fink 6, Atanasov 1, Kljun, Grebenc 8, Tanko, Skušek 3, Knavs, Pucelj 4, Pahulje, Nosan 3, Markovič 2, Batinič, Košmrlj.

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Ošlovnik, Voršič 3, Zbičajnik, Čivčič, Ovniček 11 (9), Kresnik, Kobold 2 (1), Šol 4, Krevs, Poklič 1, Soldo, Plešej 2, Podstenšek 3, Banfro 1 (1), Štumpfl 3.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 4 (4), Slovenj Gradec 2011 11 (11).

Izključitve: Riko Ribnica 14 minut, Slovenj Gradec 2011 14 minut.

Rdeča kartona: Plešej (Slovenj Gradec 2011, 38. minuta), Zbičajnik (Slovenj Gradec 2011, 50. minuta).

Rokometaši iz dežele suhe robe so po pričakovanju osvojili obe točki, zanje pa so se morali pošteno potruditi. Bojeviti Korošci so jim večji del tekme grozili, v sami končnici tekme pa jim vendarle niso bili kos.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so si šele v drugi polovici prvega polčasa priigrali otipljivo prednost (13:9). Ko so v začetku druge polovice tekme povedli s šestimi goli (22:16), je kazalo na njihovo zanesljivo zmago.

Toda Korošci se niso predali, temveč so se nekajkrat približali na dva gola zaostanka. Pri vodstvu s 30:28 so gostitelji naredili delni izid 3:0 in povišali na 33:28 ter tekmo odločili sebi v prid.

V domači vrsti sta bila najbolj učinkovita Patrik Leban z devetimi in Jan Grebenc z osmimi zadetki. V gostujoči je Rok Ovniček dosegel enajst golov, večino njih pa po sedemmetrovkah.

Zasedba iz Ribnice bo v zadnjem krogu gostovala v Ormožu, iz Slovenj Gradca pa bo gostila Krško. Obe tekmi bosta v sredo, 6. maja.