9. 7. 2015

Rokometna zveza Slovenije in NLB še naprej z roko v roki

Nova Ljubljanska banka (NLB) je z Rokometno zvezo Slovenije podpisala dveletno pogodbo o pokroviteljstvu moške članske, mladinske in kadetske reprezentance. S podpisom pogodbe sta obe strani nadgradili dolgoletno sodelovanje.

Največja slovenska banka je med drugim tudi pokrovitelj elitne moške lige - 1. NLB Leasing lige. Glavni cilj RZS v prihodnjem obdobju je uvrstitev na poletne olimpijske igre prihodnje leto v Rio de Janeiru. Rokometna reprezentanca se je med slovenskimi ekipnimi športi leta 2000 prva uvrstila na olimpijske igre v Sydneyju, prav tako štiri leta kasneje v Atenah.

Slovensko moško reprezentanco prva večja akcija čaka v začetku prihodnjega leta, ko bo nastopila na evropskem prvenstvu na Poljskem. Slovenija bo igrala v Vroclavu, v skupini C pa so še Španija, Nemčija in Švedska.