5. 12. 2015

Istrabenz Plini Izola - Riko Ribnica 21:27 (9:12)

Igralci Rika Ribnice so v 13. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli sedmo prvenstveno zmago. Ribničani so gostovali pri ekipi Istrabenz Plini Izola in v Izoli zmagali z rezultatom 27:21 (12:9).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - RIKO RIBNICA 21:27 (9:12)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 400, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Teršek (Hrastnik).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Logar, Vončina, Jurić, Čolić, Božič 5 (2), Zorić-Stepančič 1, Selišnik 1, Žgavec, Čosić 3, Kecman, Vuković 1, Velkavrh 9 (1), Konig 2, Madžarevič.

Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 8 (1), Fink 6, Celminš, Grebenc 3, Knavs, Skušek 4, Pucelj 2, Abrahamsberg, Nosan 1, Kljun, Batinič 2, Atanasov 1, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 4 (3), Riko Ribnica 1 (1).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 8, Riko Ribnica 4 minute.

Rdeči karton: Pucelj (Riko Ribnica, 51. minuta).

Izolčani so sredi tega tedna v zaostali tekmi na kolena položili tekmece iz Slovenj Gradca, v drugi domači tekmi v štirih dneh pa so morali priznati premoč rokometašem iz dežele suhe robe. Ribničani ostajajo v srednjem delu, Primorci pa v zgornji polovici spodnjega dela lestvice.

Do enajste minute je bilo izenačeno (5:5), nato pa so na izolskem parketu zavladali izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša. Gostje so si tik pred koncem prve polovice tekme priigrali prednost štirih golov - na semaforju je bilo 11:7 in 12:8.

Ribničani v drugi polovici tekme niso popuščali. V 47. minuti so povišali na plus sedem (22:15) in jasno je bilo, da bodo na Primorskem osvojili obe točki in dosegli sedmo zmago v tekmovalni sezoni 2015/16.

V zmagoviti ekipi sta prednjačila Patrik Leban z osmimi in Blaž Fink s šestimi goli, v domači pa je bil najbolj učinkovit Andraž Velkavrh z devetimi zadetki.

Zasedba iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, izolska pa bo gostila novomeško Krko. Obe tekmi bosta v soboto, 12. decembra.