5. 12. 2015

Gorenje Velenje - Krka 34:24 (17:10)

Rokometaši Gorenja so v 13. krogu v 1. NLB Leasing ligi zmagali že dvanajstič v letošnji sezoni. V Rdeči dvorani so Velenjčani nadigrali Krko iz Novega mesta z desetimi goli razlike - bilo je 34:24 (17:10).

GORENJE VELENJE - KRKA 34:24 (17:10)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev 400, sodnici: Crnojević in Kostecki-Radić (obe Hrvaška).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović, Cehte 2, Medved 3, S. Burić 6, Ovniček 3, Szyba 2, Skube 2, Golčar 3, Šoštarič 6, Kleč 3, Gams, Nosan 3, Bećiri.

Krka: Baznik, Jeraj, L. Rašo 2, Jurečič 4 (1), Lavrič 1, Didović 2, Okleščen 1, Pršina, Irman 3, Jeraj, Jakše, Kovačič 1, D. Rašo, Furdi 1, Papež 5 (3), Orlič 4, Klobčar.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 0, Krka 5 (4).

Izključitve: Gorenje Velenje 10 minut, Krka 6 minut.

Velenjčani so na svoji prvi tekmi po mednarodnem polomu v pokalu EHF na domačem igrišču premagali Novomeščane in se po številu točk izenačili z vodilnimi Celjani, ki so že sredi tega tedna ugnali Koprčane. Dolenjska ekipa navkljub porazu ostaja v zgornji polovici lestvice.

Domače "ose" so imele od prve do zadnje minute tekme v Rdeči dvorani vse niti igre v svojih rokah. Hitro so si priigrale prednost petih golov (9:4) in jo nato neprestano plemenitile.

V 35. minuti so Velenjčani tekmecem prvič ušli na deset golov (21:11) in razrešile vse dvome o zmagi, edino vprašanje je bilo, kakšna bo konča razlika. Najvišja je znašala 12 zadetkov (28:16, 32:20, 34:22), končna pa deset golov.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Mario Šoštarič s šestimi goli, v gostujoči pa je nekdanji Velenjčan Jernej Papež dosegel enega manj.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Izoli, velenjska pa bo gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 12. decembra.